RX 6600XT sistem her oyunda düşük FPS veriyor

hsynerkl

Zeptopat
Daha fazla  
Merhaba sistemim şu şekilde.

AMD Ryzen 7 2700 20 MB.
ASRock B450M HDVR4.
2X HP V6 8 GB 3000MHz.
ASRock Radeon RX 6600 XT.
Seagate Barracuda 2TB 3.5
SanDisk SSD Plus 480GB.
Aerocool zauron saturn 650W.
Aerocool Air frost 4

GTX 1650'li laptopumdan düşük FPS alıyorum her oyunda LoL'de aram dahi oynayamıyorum dakika 7 8'den sonra FPS 100 olsa dahi ekran takılmalarından kasıyor hissinden.

Dün Rust test ettim ve sonuçlar aşağıdaki gibi işlemciyi bugün R5 5600'e yükselteceğim sorunum çözülür mü?

Dosya Ekleri

• Screenshot_3.png
    Screenshot_3.png
    23,6 KB · Görüntüleme: 40
  • Screenshot_6.png
    Screenshot_6.png
    3,7 MB · Görüntüleme: 44
Takılma, FPS düşmesi şeklinde mi oluyor problem yoksa oyun boyunca FPS sabit mi seyrediyor ekran kartı yazılımlarını DDU ile kaldırıp tekrar kurmayı yonga setini güncellemeyi BIOS'unu güncellemeyi denedin mi? Bir de işlemciyi stres testine sokmanı bi tavsiye ederim değiştirmeden önce.

Takılma, FPS düşmesi şeklinde mi oluyor problem yoksa oyun boyunca FPS sabit mi seyrediyor ekran kartı yazılımlarını DDU ile kaldırıp tekrar kurmayı yonga setini güncellemeyi BIOS'unu güncellemeyi denedin mi? Bir de işlemciyi stres testine sokmanı bir tavsiye ederim değiştirmeden önce.

Rust'ta FPS sabit seyretmiyor 80'den 60'a düşüyor en ufak şeyde takılmalar meydana geliyor.

LoL'de ise ilk 10 dakika FPS 150'lerde sabit kalıyor kasma vs olmadan 10.dakikayı geçtiğimizde veya yaklaştığımızda aşırı takılmalar meydana geliyor FPS düşmesi yemediğim halde.

Ram frekansların default mu elle değiştirdin mi? Sıkıntı bundan kaynaklı değildir lolde bile takılıyorsa ama bir bakmakta fayda var nvidia geforce tarzı bir kayıt programı çalışıyor olabilir mi arkada ram kullanımı çok fazla gözüküyor ya da steelseries kayıt alma.

RAM frekansların default mu elle değiştirdin mi? Sıkıntı bundan kaynaklı değildir LoL'de bile takılıyorsa ama bir bakmakta fayda var NVIDIA GeForce tarzı bir kayıt programı çalışıyor olabilir mi arkada RAM kullanımı çok fazla gözüküyor ya da SteelSeries kayıt alma.

Yeni formatladım sadece oyun açık RAM frekanslarını BIOS'tan kontrol ettim 3000MHz.

Yeni konular

Geri
Yukarı