RX 6600XT'den RTX 3060 Ti'e geçmek mantıklı mı?

Uzun süredir RX 6600 XT kart kullanıyorum. RTX 3060 Ti geçmeye karar verdim. Performans bakımından beni tatmin eder mi? 1080p monitör ile kullanacağım.
Sadece performans için geçeceksiniz çok düşük bir performans artışı olacaktır. Daha yüksek Vramli başka bir ekran kartına geçebilirsiniz. Ya da rtx, dlss, yapay zeka mevzusuna girecekseniz düşünebilirsiniz ama dediğim gibi 3060ti biraz eski kaldı, yeni 4000 serisine bakabilirsiniz. Onun dışında 1080p monitör ile kullanacaksınız zaten, 6600xt sizi bi süre daha görecektir.

Uzun süredir RX 6600 XT kart kullanıyorum. RTX 3060 Ti geçmeye karar verdim. Performans bakımından beni tatmin eder mi? 1080p monitör ile kullanacağım.
3060 ti ne be, git 6800 veya 6700 xt'ye geç bir anlamı olsun, ben 6650 xt'den 6800 geçtim 80fps fark etti IMG_20230604_195310.jpg

Son düzenleme:
Per volt / per performance şeklinde düşünüp, sıçrayış yaşayacağın bir karta geçmen senin için en iyisi olacaktır.

Katılıyorum Nvıdıa teknolojisi ne ayrıca sanki amd teknolojisi yok amd boş duruyor sanıyor bu arkadaşlar neyse.
Açıkçası biraz boş duruyor. Hala çoğu popüler rendererlara desteği yok. AI desteği sınırlı. RT söz konusu olduğunda kendinden kötü kartlardan %50 fark yiyor. Upscaling teknolojisi bazı oyunlarda Intel'den bile kötü. (Bkz: Cyberpunk FSR vs XeSS görüntü kalitesi)

Soruya gelirsek, RX 6600XT'den 3060Ti'a geçilmez. Çok benzer kartlar. 3090 ikinci el veya 4070 veya üzeri öneririm. (Fakat 16GB altı VRAM'e para verilmemesi gerektiği taraftarıyım) 4000 serisinin de fiyat politikası tek kelimeyle berbat. Amd de bu konuda çok geride olmasa da fiyat olarak biraz daha iyi seçenekleri var. Yine de şu an en iyi seçenek ikinci el gibi duruyor.

Artık 8 GB VRAM ekran kartına geçilmemeli.
Günümüzde bazı oyunlarda ucu ucuna yettiği oluyor.
Hocam 512mb dan 2gb a geçtim, ağır oluyor yavaş soyleyin biraz 😶

Yeni konular

Geri
Yukarı