RX 6650 XT AMD 23.3.2 güncellemesinden sonra takılmalar gerçekleşiyor

23.2.2 sürümü stabil çalışıyor bende hocam. Sürücüyü yükledikten sonra bu sefer becermişler bu işi demiştim. Bu arada chipset driverlarını kurmayı unutmayın çoğu kişi chipset driverı kurmuyor.

Ne alakası var AMD'yi kötülemek için 4090 Ti kullanmakmı lazım 6700XT kullanıcağıma 1650 kullanırım daha iyi bir sürü AMD de sorun yaşayan var Intel daha yeni girdi ekran kartı işine AMD'den iyidir ayrıca yazın 3090 ya da 3080'e geçeceğim 2X performans veren AMD alıcağıma 3080 alırım daha iyi.
6700 xt yerine 1650 kullanmak .d

Ne alakası var AMD'yi kötülemek için 4090 Ti kullanmakmı lazım 6700XT kullanıcağıma 1650 kullanırım daha iyi bir sürü AMD de sorun yaşayan var Intel daha yeni girdi ekran kartı işine AMD'den iyidir ayrıca yazın 3090 ya da 3080'e geçeceğim 2X performans veren AMD alıcağıma 3080 alırım daha iyi.

Hocam haklısınız az önce ondan bahsettim daha az FPS al en azından sorun çıkartmıyor arkadaşım AMD ekran kartı aldı bir sürü sorun çıkarttı ayarlarıyla uğraştı çocuk bıktı NVIDIA'ya geçti daha düşük FPS fakat sorunsuz.
Daha az fps al dediğinde birinde Rdr2 full ayarlarda oynuyorsun, diğerinde oyunu zor açıyorsun.

2K'da yıllarca suyunu çıkararak oyun oynatacak kartı aldığım günden bu zamana 1 kere bile wattman veya benzeri hata ile karşılaşmadım. Daha önce başka konularda da söylemiştim AMD kart kullanıyorsanız şebeke elektriğiniz stabil olmalı ve kaliteli bir PSU kullanmak zorundasınız. İşin espri kısmı kuvvetli öküz kullanıyorsan kaliteli saman yedirmelisin.😄 Son kullanıcı tabi ki bunları bilmek zorunda değil fakat bu fiyata sıfır 3080Tİ - 3090 vardıda biz mi almadık!!
Ekran Alıntısı.JPG

Vallahi bende gittim 3060 parasına RX6800 aldım.11.5k ya. Yoksa 3060 Ti GDDR6X alacaktım. Merak ettim. 3070 Ti 3080'e denk geliyormuş performans konusunda. Yapıştırdım aldım. Ha WattMan hatası aldım 4-5 kere ama oyunlarda bir problem çıkarmadı. Ama doğru NVIDIA Mercedes diyelim AMD de Peugeot. AMD zaten bu yuzden ucuz. Yoksa NVIDIA gibi yazılımı 10 numara olsa sorunsuz olsa kafa kafaya fiyat yazacak.

Ben RX 480-6600XT-6700XT kartlarını kullandım. 480 de WattMan sıkıntıları ara ara olabiliyordu. 6000 serisine geçtikten sonra bu sıkıntıların neredeyse tamamen çözülmüş. Ara sıra bazı driver hataları oluyor hala ama kullanımı engelleyecek sorunlar değil bunlar. Şu an kullandığım kart 3070-3070 Ti ayarında sayılır. Bu kartlar ne kadar güçlü olursa olsun 8 GB VRAM yüzünden ömürleri 6700XT'den kısa olacak bana göre. Örnek olarak 3070 Ti RE4 remake de 2K Max ayarlarda VRAM yetmediği için crash veriyor. NVIDIA ne kadar gelişmiş teknolojiler sunsa da kullanıcıyı pek önemsediğini düşünmüyorum.

Vallahi bende gittim 3060 parasına RX6800 aldım.11.5k ya. Yoksa 3060 Ti GDDR6X alacaktım. Merak ettim. 3070 Ti 3080'e denk geliyormuş performans konusunda. Yapıştırdım aldım. Ha WattMan hatası aldım 4-5 kere ama oyunlarda bir problem çıkarmadı. Ama doğru NVIDIA Mercedes diyelim AMD de Peugeot. AMD zaten bu yuzden ucuz. Yoksa NVIDIA gibi yazılımı 10 numara olsa sorunsuz olsa kafa kafaya fiyat yazacak.

Sen en güzelini yaptın. RX 6800'in asıl olayını bu sene çıkan/çıkacak oyunlarda ve önümüzdeki seneler daha iyi göreceksin. 16 GB VRAM'e sahip olmak ciddi bir lüks şu anda, mining bitti AI başladı NVIDIA da VRAM'in değerini bildiği için bu seride yine sayıyla veriyor.

Sen en güzelini yaptın. RX 6800'in asıl olayını bu sene çıkan/çıkacak oyunlarda ve önümüzdeki seneler daha iyi göreceksin. 16 GB VRAM'e sahip olmak ciddi bir lüks şu anda, mining bitti AI başladı NVIDIA da VRAM'in değerini bildiği için bu seride yine sayıyla veriyor.

İşte nasılsa satıyorum dediği için. Biraz Intel gibi koltuğu sallansa 32 GB VRAM koyar. :)

3070 Ti denk olan kart RX 6800, tabii daha düşük güç tüketimi ve iki kat VRAM'i ile.

6700 XT ile ancak 3060 Ti kıyaslanabilir. 3070 Ti fiyat olarak 6800'den bile pahalı alakaları yok.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

1. konu, VRAM'i çok takmışsınız kafaya. 3060 12 GB 3060 Ti 8 GB VRAM'e sahip fakat 3060 Ti FPS de bayağı bir geçiyor. VRAM'den daha önemli şeyler var mesala çekirdek hızı gibi. 2. konu ise şu, bir ekran kartını diğerine denk yapan şey fiyatı değil performansı ve verdiği kare hızı değerleridir. 6700XT 3060 Ti'ı hafifçe geçen bir kart. Eşdeğeri 3070 olduğu söyleniyor yabancı kaynaklarda performans konusunda. Bu yüzden 3070 ya da onun Ti ı ile kıyaslamak mantıklıdır.

1680019384496.png

Geri
Yukarı