RX 6650 XT düşük GPU kullanımı

@YusoZ 14 GB RAM kullanımı normal mi bu oyun için?

Hocam bir de sorun tam olarak şöyle ekran kartı hangi FPS'ye sabitlerseniz sabitleyin 5-10 saniyede bir 1 FPS düşse bile bana takılma olarak yansıyor 10 saniye normal bir takılıp yeniden geliyor anlık bir şey.

Hocam bir de sorun tam olarak şöyle ekran kartı hangi FPS'ye sabitlerseniz sabitleyin 5-10 saniyede bir 1 FPS düşse bile bana takılma olarak yansıyor 10 saniye normal bir takılıp yeniden geliyor anlık bir şey.

Neden olduğunu bilmiyorum maalesef. Bu tarz bir olaya Borderlands 3'te denk gelmiştim o da oyunun sıkıntısı çıktı. Neredeyse herkesin başına geliyor, konsollarda bile.

Neden olduğunu bilmiyorum maalesef. Bu tarz bir olaya Borderlands 3'te denk gelmiştim o da oyunun sıkıntısı çıktı. Neredeyse herkesin başına geliyor, konsollarda bile.

Bilmiyorum belki tüm sıkıntı anakarttır ya da SSD.

Oyun motoru kaynaklı takılmalar genelde Shader Compiled yaptığı için olur. Bu tarz bir durum genelde oyunu sürekli oynayarak çözülebilir. Farklı bir animasyon görüldüğünde yine takılır, o animasyon ikinciye ekrana geldiğinde görüntüde takılma olmaz. Maalesef modern bir sürü oyunda böyle bir sorun var.

Bilmiyorum belki tüm sıkıntı anakarttır ya da SSD.

Yeterince oyunda denemedin, biraz ağır oyunlara da git. Mesela Youtube'da aynı sistemi kullanan bir videoyu aç oradaki oyunlardan birisine sahipsen aç oyna kıyasla bir anormallik var mı diye.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Oyun motoru kaynaklı takılmalar genelde shader compiled yaptığı için olur. Bu tarz bir durum genelde oyunu sürekli oynayarak çözülebilir. Farklı bir animasyon görüldüğünde yine takılır, o animasyon ikinciye ekrana geldiğinde görüntüde takılma olmaz. Maalesef modern bir sürü oyunda böyle bir sorun var.

İlk aldığımda öyle düşündüm ama hep format attım belki de haklısınızdır ama pek de güvenim ve ümidim kalmadı bilgisayara.

Kartı satıp 3060 alabilirsiniz. Aynı sorun onda da olacak. %99.99 ihtimalle.

Hocam sorunu saptayamadıkki GTA 5 yüklüyorum 2 günde yüklenir diyor PUBG ve GTA 5 de deneyeceğim yüklendiğinde haklı çıkarsanız sizlere minnetar kalırım ama birden çok oyunda böyle olması göz kırpıyor aynı anda hem Forest hem Warband hem Fortnite sorunlu çıkınca insan şüpheleniyor.

Oyun motoru kaynaklı takılmalar genelde shader compiled yaptığı için olur. Bu tarz bir durum genelde oyunu sürekli oynayarak çözülebilir. Farklı bir animasyon görüldüğünde yine takılır, o animasyon ikinciye ekrana geldiğinde görüntüde takılma olmaz. Maalesef modern bir sürü oyunda böyle bir sorun var.

Evet hocam PUBG oynadım yaklaşık 30 dakika ilk açtığımda büyük drop giriyordu oyun oyunun sonlarına doğru neredeyse drop girmedi fakat bu bende olurken arkadaşlarımda neden olmuyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı