RX 6650 XT PC'ye monitör önerisi

Bütçe
3000-4000

batinsenpai

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, umarım iyisinizdir. Maksimum 4bin TL bütçem var. Aklınıza gelebilecek rekabetçi FPS hikaye tarzı bütün oyunları oynuyorum.
AMD Ryzen 5 5500 işlemcim.
RX 6650 XT ekran kartım ve 16 GB RAM'ım var. Bu özelliklerime güzel bir monitör arıyorum, minimum 23inç maksimum 27inç çok fazla monitörler ile aram da yoktur. Ghosting ölü piksel ne çok bilmem en az sorun yaşıyacağım ve keyif alacağım, memnun olacağım bir monitör istiyorum yardımcı olursanız sevinirim. Görselliğe önem veren birisiyim, TN panel değil de VA veya IPS tercihimdir. Biraz araştırdım göz gezdirdim ama neredeyse bütün monitörlerde ölüpiksel ve ghosting denen şey oluyor. Bir siteye giriyorum, VA en iyisi diyor bir siteye giriyorum. VA alacağına IPS al deniyor, ne yapacağımı şaşırdım vallahi.

Evet görmemişim. 650-B modeli gereksiz pahalı. 600-B kullanıyorum gayet memnunum.
600-B için belirtmiştim.

VA panel almamaya çalışın. Eğer bütçenizi çok az esnetebilirseniz Y27-30 öneririm. Son noktam 4000 TL derseniz G24-20 iyidir. Y27-20'nin artıları ise gerçek 8 bit paneli, ekstradan 50 nit daha yüksek parlaklığı (400 nit), swivel ve pivot özelliği, hoparlörü (sayıp saymamak size kalmış) ve 180Hz olması diyebilirim. 27" oluşu biraz daha kişisel.

Yeni konular

Geri
Yukarı