RX 6650 XT sisteme R5 5600 mantıklı mı?

Güzel sistem depolamayı Kingston 1TB 7000MB Okuma / 6000MB Yazma ,işlemciyi 5600 yapınca ve PSU yuda 650 W yapınca 16k oluyor bana uyar
16k kasa 3k monitör klavye fareyide 600 TL ye halettim zaten

O sistem iyi değil hocam. Buna bakın.

Hocam bütçem kısıtlı

O sistem iyi değil hocam. Buna bakın.

Parçalar iyi sadece SSD yi yükseltsem 17.500 oluyor zaten

Hayırlı sabahlar hocalarım bu sisteme Ryzen 5 5600 veya 5600X almak mantıklı olur mu?

Bir de çevre birimi önerirseniz çok güzel olur.
Şimdiden teşekkürler 🙂

Tabii ki de 5600 rahat besler.

Bütçeniz her şey dahil 20k ise şu attıklarıma bakabilirsiniz atacağım sistemde işlemciyi 5600 anakartı B450 PSU'yu 650W kasayı isteğe bağlı GT301 yaparsanız 14.957 TL fiyat çıkıyor bir de şu monitörü alırsanız toplam fiyat 18.356 TL oluyor çevre birimleri için 1.5k gibi bir bütçe kalıyor.
Hocam 650W 550W ne farkları ne

Hocam 650W 550W ne farkları ne
Yani benim ne işime yarayacak

Hocam 650W 550W ne farkları ne.

550W bu sisteme ucu ucuna yeter ama 650W yaparsanız daha ileriye dönük olmuş olur ileride bir parçayı değiştireceğiniz zaman PSU değiştirmenize gerek kalmaz sistem daha rahat çalışır tavsiyem 650W almanızdır.

550W bu sisteme ucu ucuna yeter ama 650W yaparsanız daha ileriye dönük olmuş olur ileride bir parçayı değiştireceğiniz zaman PSU değiştirmenize gerek kalmaz sistem daha rahat çalışır tavsiyem 650W almanızdır.
Teşekkürler hocam peki sizin önerdiğiniz monitör yerine bu daha iyi olmaz mı fiyatları aynı bu 165 Hz

Ucu ucuna yetmez. Rahatlıkla besler. Ekran kartı işlemci değiştirmeyecekse gerek yok.

Teşekkürler hocam peki sizin önerdiğiniz monitör yerine bu daha iyi olmaz mı fiyatları aynı bu 165 Hz.

Hocam benim attığım monitör IPS ama 144Hz sizin attığınız daha kötü olan VA panel ama 165Hz eğer 144Hz ile 165Hz arasındaki farka takılmazsanız aşırı derecede espor oyunu oynamıyorsanız görüntü kalitesi daha iyi olsun ghosting olmasın istiyorsanız benim attığımı alabilirsiniz. Forumdaki diğer arkadaşlarada sormak lazım ikisi arasında ben olsam benim attığımı seçerdim 144Hz ama IPS panel sonuçta.

Bütçeniz her şey dahil 20k ise şu attıklarıma bakabilirsiniz atacağım sistemde işlemciyi 5600 anakartı B450 PSU'yu 650W kasayı isteğe bağlı GT301 yaparsanız 14.957 TL fiyat çıkıyor bir de şu monitörü alırsanız toplam fiyat 18.356 TL oluyor çevre birimleri için 1.5k gibi bir bütçe kalıyor.

PSU.

Kasa.

SSD.

İşlemci.

Monitör.

Bunları ekledim.

Hocam benim attığım monitör IPS ama 144Hz sizin attığınız daha kötü olan VA panel ama 165Hz eğer 144Hz ile 165Hz arasındaki farka takılmazsanız aşırı derecede espor oyunu oynamıyorsanız görüntü kalitesi daha iyi olsun ghosting olmasın istiyorsanız benim attığımı alabilirsiniz. Forumdaki diğer arkadaşlarada sormak lazım ikisi arasında ben olsam benim attığımı seçerdim 144Hz ama IPS panel sonuçta.

VA paneller IPS ve TN'yi aynı anda sunar diye biliyorum tepki süreleri de aynı zaten.

@Yener K. usta bir el at şu işe ne yapmak lazım söyleyiver.

Son düzenleyen: Moderatör:
PSU.

Kasa.

SSD.

İşlemci.

Monitör.

Bunları ekledim.

VA paneller IPS ve TN'yi aynı anda sunar diye biliyorum tepki süreleri de aynı zaten.

Hocam SSD ve anakartı değiştirin o SSD'ye o kadar para verilmez.

Yeni konular

Geri
Yukarı