RX 6700 sistemde RDR 2 FPS düşmesi

clickclakbum

Hectopat
Daha fazla  
Oyun sırasında GPU kullanımı değeri %2 %5 gibi bir değere düşüyor. Mesela V-Sync açık oynuyorum FPS sabit 60, GPU kullanımı da %68 iken bazen %64'e anlık düşebiliyor ve FPS'yi bir saliseliğine düşürüyor. Mesela bir anda 54'e düşüyor ve ben bunu hissediyorum, ama oyun donmuyor. Sadece GPU kullanımı düşüyor o kadar, bir saliseliğine de FPS kaybı yaşıyorum. Sistem Ryzen 5 5600, RX 6700.

Dediğiniz durum ani bir ortam değişikliğinde veya görüş açısı değiştirildiğinde mi oluyor yoksa sürekli mi oluyor?
Radeon Software üzerinden herhangi bir yazılım vs. açıksa kapatın, görüntü keskinleştirme açık olsun sadece.

V-Sync kapatin karti niye kisitliyosunuz? Birakin tam kapasitesini kullansin.
V-Sync açmayınca 80 FPS değerlerine ulaşıyorum ve akıcı hissettirmiyor, çünkü monitörüm 60Hz. Zaten görebileceğim en fazla kare hızı 60 olabileceği için 80, 90 değerlerine gerek yok ve boşu boşuna GPU ısınmıyor hem. Hem de GPU Clock daha düşük seviyelerde kalıyor, bu sayede de boşa ömrünü tüketmemiş oluyorum.

Dediğiniz durum ani bir ortam değişikliğinde veya görüş açısı değiştirildiğinde mi oluyor yoksa sürekli mi oluyor?
Radeon Software üzerinden herhangi bir yazılım vs. açıksa kapatın, görüntü keskinleştirme açık olsun sadece.
Direkt mouseyi çevirmeden oynasam da aynı şey, sanki on beş dakika oynuyorum ve on beş dakika dolunca bir saliselik FPS düşüşü yaşıyorum gibi. Saatli bomba gibi sanki. Radeon Chill açıktı onu kapattım ve dediğiniz gibi görüntü keskinleştirmeyi açtım, birazdan denyeceğim.

V-Sync açmayınca 80 FPS değerlerine ulaşıyorum ve akıcı hissettirmiyor, çünkü monitörüm 60Hz. Zaten görebileceğim en fazla kare hızı 60 olabileceği için 80, 90 değerlerine gerek yok ve boşu boşuna GPU ısınmıyor hem. Hem de GPU Clock daha düşük seviyelerde kalıyor, bu sayede de boşa ömrünü tüketmemiş oluyorum.

Direkt fareyi çevirmeden oynasam da aynı şey, sanki on beş dakika oynuyorum ve on beş dakika dolunca bir saliselik FPS düşüşü yaşıyorum gibi. Saatli bomba gibi sanki. Radeon Chill açıktı onu kapattım ve dediğiniz gibi görüntü keskinleştirmeyi açtım, birazdan denyeceğim.

Donanım hızlandırma açıksa kapayın, 60 yerine 65 FPS falan sanitleyin V-Sync yerine, ömür olayı alakasız dediğiniz ile ilgili.

Donanım hızlandırma açıksa kapayın, 60 yerine 65 FPS falan sanitleyin V-Sync yerine, ömür olayı alakasız dediğiniz ile ilgili.
Oyunda donanım hızlandırma diye bir seçenek yok, tarayıcı da var o. Ve FPS sınırlandırma da yok ayarlar bölümünde bu yüzden tek çare V-Sync yani.

Oyunda donanım hızlandırma diye bir seçenek yok, tarayıcı da var o. Ve FPS sınırlandırma da yok ayarlar bölümünde bu yüzden tek çare V-Sync yani.

Oyunda değil, Windows ayarı donanım hızlandırma, FPS sınırlandırmayı Radeon Software'ya da MSI Afterburner ile yapabilirsiniz.

Oyunda değil, Windows ayarı donanım hızlandırma, FPS sınırlandırmayı Radeon Software'ya da MSI Afterburner ile yapabilirsiniz.
Donanım hızlandırma ayarı bulunmuyor. Custom Windows kullandığım için sanırım. FPS Sabitlemeyi de deneyeceğim.

Hala sorun devam ediyor. Radeon Chill özelliğini kapattım ve görüntü keskinleştirmeyi açıp %80 ayarında kullandım fakat sonuç aynı.

Donanım hızlandırma ayarı bulunmuyor. Custom Windows kullandığım için sanırım. FPS Sabitlemeyi de deneyeceğim.

Hala sorun devam ediyor. Radeon Chill özelliğini kapattım ve görüntü keskinleştirmeyi açıp %80 ayarında kullandım fakat sonuç aynı.
Hangi sürücüyü kullanıyorsunuz? Ben 23.3.2 ile sorun yaşamıyorum belki ondandır.

Yeni konular

Geri
Yukarı