RX 6700 XT ekran kartı anakarta takılmıyor

Hocam ekran kartı zaten oynattığınızda hareket edebilir bunda bir sıkıntı yok , bence aşırı telaş yapıyorsunuz. Zaten ekran kartını oturtmuşsunuz. Açın bilgisayarı keyfinize bakın.
Hocam maalesef monitör istedim fakat daha gelmedi. Bende ekran kartını takayım da monitör geldiği zaman direkt tak çalıştır yapayım diye düşünüyordum. Şimdi bir şey yapmaya korkuyorum.

Kasayı yatırıp denerseniz ilk kez yapanlar için daha kolay oluyor genelde .
Zaten kasa yatılı durumda hocam. Ben çok acemiyim.

Kartı oturtmuşsunuz sıkıntı yok. Hafif yukarı aşağı yapınca da gözükmüyorsa vidalamanıza gerek yok ama kasayı sarsmayın.

Hocam maalesef monitör istedim fakat daha gelmedi. Bende ekran kartını takayım da monitör geldiği zaman direkt tak çalıştır yapayım diye düşünüyordum. Şimdi bir şey yapmaya korkuyorum.

Evde led tv var ise hdmi ile ona bağlayın, denemek adına.

Arkadaşlar yardımınız için çok teşekkür ederim. Kartı sonunda taktım ve kasanın o tarafa denk gelen demirini birazcık ittirince kartı vidalamak için yer açıldı sorunsuz sabitledim. Şimdi maalesef monitör olmadığı için TV'ye takıp deneyeceğim. Birde kartı acemiliğimden dolayı birkaç kere tak çıkar yaptım herhangi bir sorun olmaz değil mi?

Orası yamulmadı korkmayın sadece o an kartı vidalamadığınız için aşağı sarkma yapmıştır hele yan yatırmışsanız hiç bir şey olmaz .

Arkadaşlar son olarak güç girişlerini doğru takmış mıyım? Herhangi bir sorun yoksa sistemi test edeceğim.

Dosya Ekleri

• IMG_20221212_220515.jpg
    IMG_20221212_220515.jpg
    202,1 KB · Görüntüleme: 37
PCIe kilidini aç , ekran kartının vidalandığı yerleri sök ve tak.

Arkadaşlar son olarak güç girişlerini doğru takmış mıyım? Herhangi bir sorun yoksa sistemi test edeceğim.
Evet doğru.

Yeni konular

Geri
Yukarı