RX 6700 XT siyah ekran

StoneCold

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar elimde ASUS Dual RX 6700 XT OC kart var. Sıklıkla oyun oynarken siyah ekran geliyor, monitör sinyal yok diyor. Reset atmaktan başka çare kalmıyor, reset attıktan sonra driver yok gözüküyor. Aygıt Yöneticisi'nden ekran kartını kaldırıp yeniden başlatınca driver yerine geliyor, bu sorunu nasıl çözebilirim?

Aynı sıkıntı bende de var maalesef. DDU ile silip tekrar yüklemek fayda etmiyor bir süre sonra tekrardan oluyor. Ekran kartında kronik sorun olabilir, birisi prizle alakalı bir sıkıntı olabileceğinden bahsetmişti 3 adet uzatma kablosu ile bağlamak zorunda kalıyorum mesafe uzun diye onu 2'ye düşüreceğim uzatma kablosu alınca, bir de öyle deneyeceğim belki bir çözümü olur.

Bir konuda DP kablosu ile alakalı diye okumuştum. Kalitesiz DP kabloları buna sebep oluyormuş AMD tarafında, NVIDIA bu kadar kablo seçmiyormuş. Kaliteli bir DP kablosu ile denemek lazım.

Bir konuda DP kablosu ile alakalı diye okumuştum. Kalitesiz DP kabloları buna sebep oluyormuş AMD tarafında, NVIDIA bu kadar kablo seçmiyormuş. Kaliteli bir DP kablosu ile denemek lazım.

Lenovo monitorün kendi içinden çıkan DP'si ile kullanıyorum ben de kablo gayet kaliteli duruyor aslında, sorun var ama ne olduğu bile belli değil AMD'nin saçmalıkları yoruyor.

Lenovo monitorün kendi içinden çıkan DP'si ile kullanıyorum ben de kablo gayet kaliteli duruyor aslında, sorun var ama ne olduğu bile belli değil AMD'nin saçmalıkları yoruyor.
Hocam ben de 6900xt kullanıyorum LG monitörden çıkan DP kablosuyla, böyle bir sorun yok ama arkadaşım ASUS monitöründe aynı sorunu yaşıyor 6700XT ile. Sorun 6700XTlerde değilse eğer kablolardadır diye düşünüyorum.

Hocam ben de 6900XT kullanıyorum LG monitörden çıkan DP kablosuyla, böyle bir sorun yok ama arkadaşım ASUS monitöründe aynı sorunu yaşıyor 6700XT ile. Sorun 6700XT'lerde değilse eğer kablolardadır diye düşünüyorum.

Çözüleceğini bilsem gidip alırım sağlam bir kablo ama boşa çıkma ihtimali de mevcut. Yani sistemin neyi kaliteli kabul edip etmediğini bile bilmiyorum.

Çözüleceğini bilsem gidip alırım sağlam bir kablo ama boşa çıkma ihtimali de mevcut. Yani sistemin neyi kaliteli kabul edip etmediğini bile bilmiyorum.
Aynen öyle, kablo diye düşünürken basit bir sürücü hatası da çıkabilir. AMD bu sonuçta 🙂

Hep DDU ile kuruyorum zaten driverları 22.5.1 de ve 22.11.2 de oluyor kablo olarak Paugge DP kablo kullanıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı