RX 6700 XT stabil eski driver önerisi

bdrhncagriozdmrr

Hectopat
Daha fazla  
RAM
16GB
Ekran kartı
RX6700XT
Anakart
b450mk2
İşlemci
ryzen 5 5600
RX 6700 XT kullanıyorum ve son driverlar epey sıkıntılı oldu. Oyun oynarken kullanımın düşüp oyunlarda lag olması gibi. YouTube'da video izlerken sesin ve ekranın donup 2 saniye sonra gelmesi gibi. Önceden 23.8.1 kurmuştum ve oda sıkıntılı aynı durumlar var. Yani gidip 2022 sürümüne dönebilsem dönmek istiyorum o kadar bıktırdı. Sürüm önerisi olan varsa yazarsa sevinirim.

RX 6700 XT kullanıyorum ve son driverlar epey sıkıntılı oldu. Oyun oynarken kullanımın düşüp oyunlarda lag olması gibi. YouTube'da video izlerken sesin ve ekranın donup 2 saniye sonra gelmesi gibi. Önceden 23.8.1 kurmuştum ve oda sıkıntılı aynı durumlar var. Yani gidip 2022 sürümüne dönebilsem dönmek istiyorum o kadar bıktırdı. Sürüm önerisi olan varsa yazarsa sevinirim.

BIOS'ta herhangi bir PCI-e 4.0 Support gibi bir şey var mı?
23.5.1 önerebilirim, olmazsa 23.4.2 falan da olur
Hatta buradan 2022 sürücüsü bile deneyebilirsin.

Bu konuyu açmak için foruma giriyordum ama benim yerime açmışsınız. Aynı ekran kartı sahibiyim. Lütfen adamakıllı driver önerin kafayı kıracağım.

Şu an 23.5.1 indiriyorum. Bakacağım sonra buraya yazarım. Hiçbiri 22.xx sürümleri kadar olamaz ama o sürümlerde fazla eski kalıyor günümüzdeki yeni oyunlara göre.

Uzun bir süre 23.12.1 sürücüsünü kullandım sorun yoktu.
Şu an güncel driver kullanıyorum hiç bir sorun yok.

Daha önceleri 23.9.1, 23.5.1 sürümleri denedim onlarda da sorun yoktu.

Bu konuyu açmak için foruma giriyordum ama benim yerime açmışsınız. Aynı ekran kartı sahibiyim. Lütfen adamakıllı driver önerin kafayı kıracağım.

23.5.1 fena değil gibi,
Artı olarak bunu da uygulayabilirsiniz, AMD çalışmayan kartlardan buraya geldi 🤣 ileride daha iyi olacağını düşünüyorum.

Uzun bir süre 23.12.1 sürücüsünü kullandım sorun yoktu.
Şu an güncel driver kullanıyorum hiçbir sorun yok.

Daha önceleri 23.9.1, 23.5.1 sürümleri denedim onlarda da sorun yoktu.

Intel tabanlı ve PCI-e 4.0 destekli bir anakartınız var sanırım, genelde Intel tabanlı sistemlerde ya da 11. nesil altında çok görülmüyor.

Intel tabanlı ve PCI-e 4.0 destekli bir anakartınız var sanırım, genelde Intel tabanlı sistemlerde ya da 11. nesil altında çok görülmüyor.
Doğrudur. Arkadaşıma Ryzen 5 7500F - 7700XT sistem toplamıştık. Şu an o da güncel sürümde sorun yaşamıyor. (24.2.1)

Yeni konular

Geri
Yukarı