Çözüldü RX 6700 XT WattMan Hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Qeno

Decapat
Daha fazla  
Öncelikle iyi günler 2 hafta önce yeni ekran kartı aldım. New World oyuncusuyum oyun oynarken bir yandan da yanda 2. monitörde bir şeyler izliyorum. Çok sık yapmamakla beraber günde ya 1 ya 2 kez oluyor aniden ekran kararıyor bir 10 saniye sonra kendine geliyor oyun çöküyor ama geriye kalan her şey çalışıyor. Bazen de yandan video izlerken yandaki videoyu tam ekran yaptığımda görüntü gitmeden donuyor ve kendine geliyor oyun yine çöküyor kapatıp açmak zorunda kalıyorum. O kadar WattMan videosu izledim konulara baktım benimle aynı tarz WattMan hatası alana rastlamadım yardımcı olur musunuz? Şimdiden teşekkürler.

Sistem.
Ekran kartı: XFX RX 6700 XT.
CPU: R5 5600X.
RAM: 16 GB 3200 MHz ve.
Anakart: ASUS ROG STRIX B550-E
PSU: Aerocool KCAS Plus 600 watt.

PSU'yu değiştirerek deneyeceğim o da olmazsa yollayacağım. 2015'ten kalma PSU var özelliklerini yazdığım gibi 600 watt bu Card 650 istiyor. Aerocool KCAS Plus 600 watt var bende.

PSU değiştiğimden beri sıkıntı yok 1 hafta oldu. 1 kez FreeSync açtım o zaman WattMan verdi tekarar kapatınca bir daha vermedi.

@Atamyolundayız

Sıkıntıyla bu sabah tekrardan karşılaştım oyun açık değil hiçbir şey açık değil sadece Twitter'dan video izliyordum videoların barları ve video titremeye başladı 5-10 videodan sonra WattMan verdi... Korkum şu bunu garantiye göndersem ben bu adamlara ne diyeceğim tespit edemeyip sıkıntı yok diye geri gönderirlerse?

Hocam video ile servise gönderin. Satın NVIDIA geçin.

6700XT almayı düşünüyordum. Sence uzak durmalı mıyım?
Hocam konudaki arkadaş RAM i değiştirince sorun çözülmüş, bir çok AMD almayın çok kötü vb. konusunda olduğu gibi farklı donanımlarda sorun çıktığı için bilgisayar kapanıyor ve uygulama otomatik olarak ayarları sıfırlıyor (wattman overclock sistemi ve kullanıcı overclock yaptıysa ve birşeyler ters gittiyse diye kendini sıfırlıyor otomatik olarak beklenmedik zamanlarda.). Sonra AMD çok kötü diye konu açılıyor, sadece olumsuz yorumları okumanızı tavsiye etmem, ben RX 6750XT kullanıyorum memnunum, size kalmış.

Hocam konudaki arkadaş RAM i değiştirince sorun çözülmüş, bir çok AMD almayın çok kötü vb. konusunda olduğu gibi farklı donanımlarda sorun çıktığı için bilgisayar kapanıyor ve uygulama otomatik olarak ayarları sıfırlıyor (wattman overclock sistemi ve kullanıcı overclock yaptıysa ve birşeyler ters gittiyse diye kendini sıfırlıyor otomatik olarak beklenmedik zamanlarda.). Sonra AMD çok kötü diye konu açılıyor, sadece olumsuz yorumları okumanızı tavsiye etmem, ben RX 6750XT kullanıyorum memnunum, size kalmış.
Bende yaklşık 6-7 aydır hatayı çözmekle uğraştım. Bir kaç defa ekran kartını söküp yeniden taktım, DDU yaptım, kısacası her şyi denedim. Arkadaşın bahsettiği gibi RAM'leri söküp temizledikten sonra ( silgi ile sildim yazılmıştı sanırım bir yerde, ben de aynısını yaptım) şuana kadar daha hata almadım. Yaklaşık 4 gündür bu halde, umarım bir daha karşılaşmam bu sorunla.

RAM çıkartıp takmak işe yaramış gözüküyor şu anda :D

Geri
Yukarı