RX 6700 WattMan hatası

enes yildizz

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle iyi geceler. Yaklaşık 5 ay öncesine kadar aldığım bir sistem var, 0 sıkıntı. Beni bu zamana kadar getirdi fakat 5 gün öncesinde Valorant oynuyorken ekranım bir anda kapandı, monitör açılmıyordu. Bilgisayarı kapatıp açtığımda anca duzeliyordu, bazen de kapanip hiç açılmıyordu. LG marka monitör kullanıyorum monitörü açarken yanlış hatırlamıyorsam entering the Power saving mod shortly gibi bir yazı cikiyordu. Araştırdım WattMan hatasi olduğunu anladım, ek olarak arada WattMan hatasi aldıktan sonra çözünürlük 1024x768 sabitleniyordu. AMD driveri silip tekrar yukluyordum duzeliyordu. Çünkü driver açılırken warning hatası aliyordum, sorunu biraz araştırdım RAM frekansından kaynaklanabileceği yazıyordu. RAM'lerim 3200 MHz de çalışıyordu, XMP profile 1 açık bir şekilde onu kapatmam gerektigi yazıyordu kapattım 2600 MHz çalışmaya başladılar fakat gene aynı. Aygıt Yöneticisi'nden ekran kartımı guncelliyordum gene aynı sorun, duzelmiyordu. Bütün monitörün kablolarını çıkarıp takıyordum gene duzelmiyordu. Konulardan gordugum çoğu videoyu izledim gördüklerimin hepsini uyguladım ama gene fayda etmedi. Her WattMan hatasi aldigimda AMD driver sıfırlaniyordu. Benim şüphelendiğim şey ekran kartımin Core clock hızı 2600 kusurlerde şu an tam sayı veremiyorum çünkü bilgisayari açamıyorum. Monitör üstte belirttiğim hatayı veriyor bir de 2000 de sabit olan bir hız vardı, hangisi olduğunu hatırlamıyorum MSI Afterburner'dan bakmıştım. Arkadaşlar çok büyük heveslerle almıştım, eksiklerim vardı yeni yeni tamamladım soğutucu klavye vb. hevesim kursağımda kalsin istemiyorum.

Sistem: RX 6700, i5 12400F, H610M anakart, XPG 2x8 GB 3200 MHz RAM.

Cidden şu WattMan hatası çok sıkıntı bir şey ya. Bende de RX 6600 XT var. Bu sorunu ben de yaşıyordum ama bir gün ne olduysa gitti ve bir daha asla olmadı yaklaşık 3,5 veya 4 aydır WattMansiz geçiriyorum çok şükür. İnşallah darısı başına hocam umarım en kısa sürede çözersin şu durumu...

Radeon bu yüzden tercih etmiyorum dediğim zaman bir kafama ateş etmedikleri kalıyor. Geçmiş olsun. Fast boot bile sebep olabiliyor bu probleme. Açmayı başarırsan Fast start up ı disable yani tiksiz hale getirip denemeni öneririm en basit çözüm olarak.

Radeon bu yüzden tercih etmiyorum dediğim zaman bir kafama ateş etmedikleri kalıyor. Geçmiş olsun. Fast boot bile sebep olabiliyor bu probleme. Açmayı başarırsan Fast start up ı disable yani tiksiz hale getirip denemeni öneririm en basit çözüm olarak.

Fast boot disable modunda eger onu kastediyorsaniz.

Cidden şu WattMan hatası çok sıkıntı bir şey ya. Bende de RX 6600 XT var. Bu sorunu ben de yaşıyordum ama bir gün ne olduysa gitti ve bir daha asla olmadı yaklaşık 3,5 veya 4 aydır WattMansiz geçiriyorum çok şükür. İnşallah darısı başına hocam umarım en kısa sürede çözersin şu durumu...
İnşallah hocam

Güç kablosunu ve BIOS pilini söküp 30 saniye bekle. İkisini de takıp sistemi çalıştır, bu şekilde görüntü gelmeli.

Bellekleri Memtest86'ya sokar mısınız?

BIOS pili tam olarak nerede ve Memtest86 dediğiniz şey tam olarak nedir bilgilendirirseniz yapmayı deneyeceğim böyle konularda fazla bilgim yokta.

Bende de wattman hatası vardı çözemedim en son format atmıştım 1 hafta kadar sorun yoktu Windows update sonrası yine başladı donanımsal da olabilir ama genelde yazılımsal sorunlar oluyor wattman hataları bios pili ankart üzerinde genelde PCI slotlarına yakın yerde olur memtest 86programı da ramleri test eder eğer çalıştırabilirsen format atmanı tavsiye ederim

Bende de WattMan hatası vardı çözemedim en son format atmıştım 1 hafta kadar sorun yoktu Windows Update sonrası yine başladı donanımsal da olabilir ama genelde yazılımsal sorunlar oluyor WattMan hataları BIOS pili anakart üzerinde genelde PCI slotlarına yakın yerde olur Memtest 86programı da RAM'leri test eder eğer çalıştırabilirsen format atmanı tavsiye ederim.

Hocam Memtest86 uygulaması için USB bellek mi gerekiyor çünkü videolarda öyle gözüküyor bende USB bellek yok ne yapmam gerekiyor.

Hocam Memtest86 uygulaması için USB bellek mi gerekiyor çünkü videolarda öyle gözüküyor bende USB bellek yok ne yapmam gerekiyor.

Bana kalırsa 5 aylık sistemin RAM'lerinde sorun olacağını sanmıyorum şuanda bilgisayar açılıyorsa bence format atıp temiz kurulum yapın ama tedirgin olduysan Memtest testi de yapabilirsin USB lazım Windows ortamında yapılamıyor.

Bana kalırsa 5 aylık sistemin RAM'lerinde sorun olacağını sanmıyorum şuanda bilgisayar açılıyorsa bence format atıp temiz kurulum yapın ama tedirgin olduysan Memtest testi de yapabilirsin USB lazım Windows ortamında yapılamıyor.
Memtest değilde windowsun kendi ram testi varmış herhalde onu yaptım hicbir sorun almadım + bulut indirmeyle sıfırladım pcyi ama gene oluyor neden kaynaklı anlayamıyorum

Ben WattMan yaşamadım fakat oynadığım bütün DX11 oyunlarında absürt FPS düşüşleri yaşıyordum, mesela GTA 5'te FPS'im 120'den 40'lara 50'lere düşüyor oyun içinde saat akşam 7 olduğu zaman, forumda AMD'nin sıkıntılarını saymama rağmen hala fanboyluk yapıyorlar.

Geri
Yukarı