RX 6700 XT yksek GPU kullanımı

TTMehmet

Centipat
Makaleler
1
Daha fazla  
RAM
16GB
SSD veya HDD modeli
1TB
Ekran kartı
RX6700XT
Anakart
B550M DS3H
İşlemci
AMD RYZEN 5 5600
RX 6700 XT ekran kartım var. İşlemci tabanlı bir oyun olan Valorant mı bile oynarken normalde 400 500 FPS alırken 1,2 gündür 100,200 FPS kadar düştüğü oluyor oyun ayarlarım yüksekte ana onunla alakası yok çünkü ayarları düşürmekte pek bir etki etmiyor ayrıca Assetto Corsa bile kalıyor GPU %100 kullanıyor ayrılmış bellek GPU kullanımı 12 GB paylaşılan GPU bellek kullanımı 8 GB olarak gözüküyor YouTube videoları kasıyor hatta bu konuyu yazarken bile kasıyor.

En son gelen AMD güncellemesini yaptım.

Ayrıca en yakın zamanda Windows 10 güncellemeside yaptım bunların neden olabileceğini düşünüyorum.

Isınma da söz konusu olamaz diye düşünüyorum çünkü bende öyle düşünüp kapattım ama birkaç saat sonra gelip açtığımda kasması devam ediyor.

Bilgisi olanlar yardım edebilirse sevinirim.

Hiçbir şekilde noktalama kullanmadığınız için tam olarak çözemesem de sanırım GPU belleği kullanımı adanmış olarak 12 GB, paylaşılan olarak 8 GB. Mining virüslerinin işi olur genelde, sistemde tarama yapmanızı tavsiye ederim. Eğer anladığım doğruysa tabii.

Anladığınız doğru ama şu an bakıyorum ve GPU kullanımı durdupu yerde %99 oldu muhtemelen öyle.

Hiçbir şekilde noktalama kullanmadığınız için tam olarak çözemesem de sanırım GPU belleği kullanımı adanmış olarak 12 GB, paylaşılan olarak 8 GB. Mining virüslerinin işi olur genelde, sistemde tarama yapmanızı tavsiye ederim. Eğer anladığım doğruysa tabii.

Yazılım uygulamalarıyla taram yaptım zararlı yazılımları sildim ama hala%99 kullanıyor kasanın tozlanmasından şüpheleniyorum temizlik yapacağım.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı