RX 6700XT sürücü hatası

SpongyFX

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Web Tasarımcı, Çaylak Oyun Geliştiricisi
Merhaba, geçen günlerde ASUS Dual RX 6700-XT OC ekran kartını satın aldım. RX 5500-XT vardı ve yerini onunla değiştirdim ve değiştirdikten sonra Call of Duty: Warzone oyunun açmaya çalıştım ve DirectX hatası ile karşılaştım.

Benchmark'ta (yasaklı site olduğunu biliyorum bilgilendirme amaçlı söylüyorum) ekran kartım görünmüyordu. Daha sonrasında format attım ve sürücüyü tekrar kurdum. Kurduğum sürücü Radeon Adrenalin'e değil de Radeon Pro'ydu. Yanlışlıkla kurmuştum bu arada.

Pro sürücüsünü kurup Warzone'a girmeye çalışınca herhangi bir hata almadım. Fakat sonra Pro'yu kurduğumu fark edip Radeon Adrenalin'e Edition'ın WHQL sürümünü kurup girmeyi denediğimde tekrar DirectX hatası aldım ve MSI Afterburner ekran kartımı göremiyorum.

Çok garip ve daha önce karşılaşmadığım bir olayla karşı karşıya kaldım. Bilginiz varsa aydınlatırsanız sevinirim. Diğer oyunlarda bir sıkıntım yok şu an. Performans da doğru. GPU-Z ile baktığımda fake olmadığı da gözüküyor. ASUS'un sitesinden de kayıt ettirdim, orijinal ekran kartı bir sıkıntı yok. Ne yapmam gerekir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Driver konusunu çok fazla kurcalamışsınız. DDU ile driveri kaldırın ve yeniden temiz kurulum yapın. Bunun dışında oyunların gereksinim duyduğu ek programlar varsa onlarıda kontrol edin ve eksikleri yeniden kurun.

Driver konusunu çok fazla kurcalamışsınız. DDU ile driveri kaldırın ve yeniden temiz kurulum yapın. Bunun dışında oyunların gereksinim duyduğu ek programlar varsa onlarıda kontrol edin ve eksikleri yeniden kurun.
Format atmadan önce ddu ile kaldırmıştım adrenaline sürümü kurmuştum yine sıkıntılar vardı.

Yardım edebilecek yok mu bu konuda?

Format atmadan önce ddu ile kaldırmıştım adrenaline sürümü kurmuştum yine sıkıntılar vardı.

Yardım edebilecek yok mu bu konuda?
Ben de sorun yaşamıştım en son driver'ı kurduğum zaman. Bir öncekini kurdum ve sorun gözükmüyor. Şuan evde olmadığım için tam sürüm söyleyemiyorum ama son sürümden bir öncekini kurduğumda sorun çözülmüştü en azından.

Ben de sorun yaşamıştım en son driver'ı kurduğum zaman. Bir öncekini kurdum ve sorun gözükmüyor. Şuan evde olmadığım için tam sürüm söyleyemiyorum ama son sürümden bir öncekini kurduğumda sorun çözülmüştü en azından.
Dediğiniz sürüm WHQL sürüm olsa gerek. Şu an o kurulu hala sıkıntı var. En son sürümden bir önceki sürüm yani.

Dediğiniz sürüm WHQL sürüm olsa gerek. Şu an o kurulu hala sıkıntı var. En son sürümden bir önceki sürüm yani.
Evet sanırım oydu. Ben Mass Effect Legendary Edition'da oyundan çıkınca pc takılıyodu, siyah ekran kalıyodu, tekrar başlatınca 5-6dk ekran çok kasıntıydı sanki işlemci 0.1 ghz'de çalışıyor gibi ama yeni sürücüde diğer oyunlarda bir şey yaşamadım. Legendary Edition'da da denemedim ama Mass Effect Andromeda'da bir sorunum gözükmüyor. Aktif olarak RDR 2 oynuyorum bir sorun yok gibi.

GPU-Z'den ekran görüntüsü atabilir misiniz? Aşağıda tikli olan şeylere bir bakmak istiyorum.
Ekran görüntüsü 2022-08-10 140229.png

Bir anormallik gözükmüyor. Eğer denemediyseniz 22.7.1 sürücüsünü deneyin.
Onu da denedim ve herhangi bir değişiklik yok maalesef. Ama dediğim gibi Radeon Pro driverda herhangi bir sorun yaşamıyorum. Yani en azından oyunlarda herhangi bir sorun gözükmüyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı