RX 6750 XT bilgisayar oyun oynarken kendisini yeniden başlatıyor

Keleshhh

Femtopat
Daha fazla  
RAM
16
SSD veya HDD modeli
samsung 500gb ssd 1 tb harddiask
Ekran kartı
rx6750xt oc gaming verison
Bilgisayarım oyun oynarken kendisini yeniden başlatıyor, bazen de siyah ekran kalıyor ekran kartını devre dışı bırakıyor.
ASUS B450M S2H anakart.
RX 6750 XT ekran kartı.
R7 5700X işlemci.
16 GB RAM.
Frisby 650watt güç kaynağı var.

Ben minidump dosyaları ve çözümünden anlamıyorum ama var ise minidump dosyalarını paylaşın. Sorunun tesbitinde faydalı olabilir.

Aşağıdaki mesajdan( @Format at knk ) sonra ek: Konuyu gördüğümde aklıma ilk gelen şeydi ama 650 watt olduğunu görünce belirtmedim. Zaten genel olarak donanımlar ve güç kaynakları hakkında da hiç bilgim yok.

Son düzenleme:
Canlı bomba ile oynuyorsunuz hocam Frisby demek canlı bomba demek. Farklı PSU deneyin derim.

Aşağıdaki mesajdan( @Format at knk ) sonra ek: Konuyu gördüğümde aklıma ilk gelen şeydi ama 650 watt olduğunu görünce belirtmedim. Zaten genel olarak donanımlar ve güç kaynakları hakkında da hiç bilgim yok.

650 olması kesinlikle 650W vereceği anlamına gelmez.

Frisby canlı bomba mı değil mi bilemem ama farklı PSU denemeniz konusuna katılıyorum...

Benim arkadaşımda vardı Intel i7 7700K kullanıyordu 4 yıl boyunca kullanmış sonra açtım kasadan bir ses geldi dedi kasa çalışmaya devam etmiş ama uygulama açınca yük binince donuyormuş PC.
PSU değişiterek sorunu çözdü.

Benim arkadaşımda vardı Intel i7 7700K kullanıyordu 4 yıl boyunca kullanmış sonra açtım kasadan bir ses geldi dedi kasa çalışmaya devam etmiş ama uygulama açınca yük binince donuyormuş PC.
PSU değişiterek sorunu çözdü.
Hocam size katılıyorum ve PSU sorunu olmama ihtimalini de elemiyorum. :)
Zaten yukarıda da aklıma ilk gelen şey olduğunu belirtmiştim.
Sorunun kaynağı yazılım veya anakart da olabilir.

Hocam size katılıyorum ve PSU sorunu olmama ihtimalini de elemiyorum. :)
Zaten yukarıda da aklıma ilk gelen şey olduğunu belirtmiştim.
Sorunun kaynağı yazılım veya anakart da olabilir.

FurMark gece boyu en yüksek ayarlarda çalıştırdım çökmedi Fortnite açtığım gibi çöktü priz falan değiştirdim onunla da alakalı değilmiş son çare güç kaynağı bakacağım

Geri
Yukarı