RX 6800 coil whine için iade edilmeli mi?

Cantrepreneur

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Ekran kartım Sapphire RX 6800. ne zaman ekran kartına ufacık yük binse cızırdamaya başlıyor. FurMark'ı açıyorum aynı saniye başlıyor o da. Mesela oyundayken ESC'ye basıyorum duruyor tekrar devam ediyorum ses de devam ediyor. Bunun bir çözümü var mı? İade edilip yerine 3060 Ti veya muadil bir kart alınmalı mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam çok rahatsız ediyor ya. Bir de tam kulağımın dibinde çok uzun süre kulaklık takmaya da alışkın değilim, daha dün aldığım sistemden soğudum başına oturasım gelmiyor. Belki 3070 Ti 'a kadar çıkabilirim ama onda da oluyor mu bu lanet?

Merhaba arkadaşlar. Ekran kartım Sapphire RX 6800. ne zaman ekran kartına ufacık yük binse cızırdamaya başlıyor. FurMark'ı açıyorum aynı saniye başlıyor o da. Mesela oyundayken ESC'ye basıyorum duruyor tekrar devam ediyorum ses de devam ediyor. Bunun bir çözümü var mı? İade edilip yerine 3060 Ti veya muadil bir kart alınmalı mı?

Maalesef coil Whine'ı çözücek bir çözüm var mı bilmiyorum ama kulaklık kullanmanıza rağmen ses gelip sizi rahatsız ediyorsa tabii ki iade edin ama bilin ki siz 3060 Ti'da alsanız da coil whine olma ihtimali var ve elinizdeki kart gayet güçlü bence sizi acayip rahatsız etmiyorsa bir süre sonra alışırsınız ve fark etmezsiniz bile ha tabii ki sizi bilemem eğer ben 3060 Ti alacağım derseniz üzmez ben kullanıyorum ve memnunum ama 3060 Ti alırken iyi bir markanın serisinden alın kalitesiz veya ucuz modeller çok ses çıkarıyor diye biliyorum ben ROG STRIX kullanıyorum ve çok ses çıkarmıyor.

Hocam çok rahatsız ediyor ya. Bir de tam kulağımın dibinde çok uzun süre kulaklık takmaya da alışkın değilim, daha dün aldığım sistemden soğudum başına oturasım gelmiyor. Belki 3070 Ti 'a kadar çıkabilirim ama onda da oluyor mu bu lanet?
Şans işi. Bazı 3070, 3080 Ti modellerinde bile görülebiliyor.

Hocam çok rahatsız ediyor ya. Bir de tam kulağımın dibinde çok uzun süre kulaklık takmaya da alışkın değilim, daha dün aldığım sistemden soğudum başına oturasım gelmiyor. Belki 3070 Ti'a kadar çıkabilirim ama onda da oluyor mu bu lanet?

Aldığınız marka ve modele göre değişir mesela ASUS'un Dual serisinden alırsanız hem sesli hem de ısınan bir kartken mesela TUF, ROG STRIX gibi serilerde böyle sorunlar çok olmuyor

Yeni konular

Geri
Yukarı