RX 6800 Referans mı, Özel Tasarım mı Alınmalı?

Voyndex

Kilopat
Daha fazla  
Herkese selam. RX 6800 almayı düşünüyorum ve aylardır MSI ve Sapphire gibi markaların modellerini bekliyordum. Bütçem 8.000 TL. Şu an Sapphire RX 6800 Nitro + 8.200 TL. Sizce onu mu almalıyım, yoksa paradan tasarruf edip referans modellerinden mi almalıyım?

Nitro+ soğutma ve performans açısından ciddi avantajlar sunabiliyor. Buradan inceleyebilirsiniz
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sapphire Nitro+ 200 TL için tercih edilebilir bir fark. Ben yerinizde olsam Nitro+ seçerdim.

Bence direkt alınmamalı. RT konusunda 2000 serisi performansı veriyor (daha bile kötü), DLSS hak getire. Performansı 3070 ile neredeyse aynı, S.A.M geldiğinde aynı olacaklar büyük ihtimalle.

En ucuz RX6800 fiyatı attığım kart ile aynı ve referans tasarım, ben olsam direkt 3070 alırdım.

Bence değer. Referans kartların bileşen kalitesinde bir garanti yok ama Nitro+ modeli üat seviye bileşenler kullanıyor kartında. Fark burdan geliyor.

Bence direkt alınmamalı. RT konusunda 2000 serisi performansı veriyor (daha bile kötü), DLSS hak getire. Performansı 3070 ile neredeyse aynı, s. A. M geldiğinde aynı olacaklar büyük ihtimalle.

En ucuz RX6800 fiyatı attığım kart ile aynı ve referans tasarım, ben olsam direkt 3070 alırdım.

Ben bu kartı enaz 5, 6 sene kullanmayı düşünüyorum 1440P oynayacağım 8 GB VRAM yetmemesinden korkuyorum AMD 16gbvram ve FPS üstünlüğü ile güven veriyor üstelik sistemimde 3700X B550 anakart ileride 5000 zen3 geçip acces Memory avantajı sağlıyor RT konusunda konsolları AMD yaptıgı için 1 sene içerisinde bu teknolojiyi geliştirip iyi bir performans vereceği yönündeyim.

Geri
Yukarı