RX 6800 XT mi 3070 mi?

Canım sen hasta mısın al o zaman başlıkta yazdım fun boyluk yapma.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

RAM kullanımları aynı değil. Ama zaten 20 FPS kadar fark olacağını hepimiz biliyoruz.

Hocam üsluba biraz dikkat edersek güzel olur.
rica ediyorum lütfen diyerek daha fazla ne kadar dikkat etmem gerek ? Tek isteğim fun boylar bu konunun altından gidebilir mi ? "Lütfen" :)
Hocam HDD olarak üst bir şey almanıza gerek yok zaten. Seagate Barracuda HDD'lerde BS sorunu var. Toshiba P300 HDD'yi tavsiye ederim.
Artık almış bulundum elbette senin önerdiğin daha kalitelidir ama bunun da çok büyük bir sorun teşkil edeceğini düşünmüyorum sonuçta yılların firması aldık artık diyelim :)
Bu bahsettiğin ekran kartıyla beraber maliyet aşırı yükseliyor. Bence idare edecek kadar bir tane RX550 al. Her şey normale dönünce ekran kartı bakarsın. Ayrıca 3900 X işlemci biraz yüksek. 5800X olsa daha iyi olur.
Temmuza kadar bekleyeceğim artık sabredecek gücüm kalamadı :D

Canım sen hasta mısın al o zaman başlıkta yazdım fun boyluk yapma.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bak canım benim, sen zaten kararını vermişin burada onay ihtiyacı bekliyorsun anlaşıldı =)

Ben zaten sana dedim en başında zaten; RTX ve DLSS ile ilgilenmiyorum diyorsan 6800XT al diye, ama yine de anlatıyım güzel bir üslupla.

Şuan güncel RTX destekleyen 28 tane oyun var, buradan bakabilirsin listeye, yeni çıkan oyunlarda elbette girecek bu listeye. NVIDIA şuan RTX teknolojisi olarak AMD'ye göre önde ama AMD'de sürekli geliştiriyor kendini, en geç 1 sene içerisinde aşağı yukarı aynı performansı sağlar diyorum ben.

DLSS konusuna gelirsek eğer NVIDIA burada baya önde, AMD'de FidelityFX Super Resolution diye bir teknoloji geliştiriyor ama daha çok yol kat etmesi gerekiyor. Seçimini bunlara göre yap.

Video konusuna gelelim şimdi, attığın tüm videolar neredeyse 2020 tarihli o tarihten itibaren kaç tane driver güncellemesi geldi ve oyunlardaki optimizasyon iyileştirildi, ben sana demiyorum ki NVIDIA kartlar daha iyi oldu ama aradaki farklar o kadar olmayabilir artık. Grafik ayarlarını öyle gösterip sonradan video editlemeyi bende biliyorum merak etme =) Sadece arada 40 FPS gibi bir fark olması bana inandırıcı gelmedi o kadar. Yazım tarzını ve üslubunu biraz düzelt lütfen.

FPS değerleri olarak 6800XT çok ufak da olsa önde. Sıcaklık değerleri olarak RX 6800 XT çoğu oyunda 3070'den 5 derece kadar daha soğuk. RTX 3070 de RTX teknolojisi ve DLSS teknolojisi bulunuyor. Ve NVIDIA'nın driver olarak AMD'nin çok önünde olduğunu göz önünde bulundurursak RTX 3070'i tercih ederim şahsen. Tabii karar senin.
Çok ufak da olsa önde mi? :D 3080'i bile geçen bir kart RX 6800XT. Youtube'a RTX 3080 vs RX 6800XT yazarak görebilirsin.

Bak canım benim, sen zaten kararını vermişin burada onay ihtiyacı bekliyorsun anlaşıldı =)

Ben zaten sana dedim en başında zaten; RTX ve DLSS ile ilgilenmiyorum diyorsan 6800XT al diye, ama yine de anlatıyım güzel bir üslupla.

Şuan güncel RTX destekleyen 28 tane oyun var, buradan bakabilirsin listeye, yeni çıkan oyunlarda elbette girecek bu listeye. NVIDIA şuan RTX teknolojisi olarak AMD'ye göre önde ama AMD'de sürekli geliştiriyor kendini, en geç 1 sene içerisinde aşağı yukarı aynı performansı sağlar diyorum ben.

DLSS konusuna gelirsek eğer NVIDIA burada baya önde, AMD'de FidelityFX Super Resolution diye bir teknoloji geliştiriyor ama daha çok yol kat etmesi gerekiyor. Seçimini bunlara göre yap.

Video konusuna gelelim şimdi, attığın tüm videolar neredeyse 2020 tarihli o tarihten itibaren kaç tane driver güncellemesi geldi ve oyunlardaki optimizasyon iyileştirildi, ben sana demiyorum ki NVIDIA kartlar daha iyi oldu ama aradaki farklar o kadar olmayabilir artık. Grafik ayarlarını öyle gösterip sonradan video editlemeyi bende biliyorum merak etme =) Sadece arada 40 FPS gibi bir fark olması bana inandırıcı gelmedi o kadar. Yazım tarzını ve üslubunu biraz düzelt lütfen.
Sen bir fun boysun bu bir hakaret değil bu birincisi. Hasta mısın derken gözlerinde bir problem olduğunu düşünerek iyi niyetli sordum çünkü sana kanıt atmama rağmen hala elinde bir kanıt olmadan konuşuyorsun bu ikincisi. Hangi güncelleme 50 fps farkı kapatacak nvida güncelleme alıyor da amd almıyor mu ? Bu üçüncüsü. Benim karar vermiş gibi bir halim yok sorum şu arada bu kadar güç farkı var ve fiyat farkı yok iken rtx-dlss için sırf bu iki teknoloji için 2 katı daha az performans almaya değer mi ? Buda dördüncüsü.
Çok ufak da olsa önde mi? :D 3080'i bile geçen bir kart RX 6800XT. Youtube'a RTX 3080 vs RX 6800XT yazarak görebilirsin.
İşte bunu anlamıyorlar fun boylar ya diyorum ki Rtx-dlss için bu yarı yarıya güç kaybı değer mi gidip 3070 mi alayım bu teknolojiler için ? Bu kadar basit sorum

Yeni konular

Geri
Yukarı