RX 6800 XT mi 3070 mi?

Kendim kullanıyorum bilader, farkı hissediyorum, daha kötü oluyor her türlü.
3070 yaklaştım gerçekten beynim yandı artık dediğim gibi olmadı ilerde satar amd geçiş yaparım ama şuan görsellik açısından 3070 önde gibi.
Kendim kullanıyorum bilader, farkı hissediyorum, daha kötü oluyor her türlü.
Sende çok memnun değilsen şuan ikinci el piyasası 15 16 bin tlden gidiyor kapış kapış bide kişisel kullanımda anladığım senin ekran kartı yani mining filan yapmıyorsun sat geç amd ye bu kadar şikayetçiysen ;)

@abdullahmehmet55 lafı saçma saçma yerlere çekme bilader. Ben sadece DLSS gökten vahiyle FPS indirmiyor diyorum, bulanıklaştırıyor diyorum. Sırf DLSS yüzünden daha güçsüz ekran kartı almak mantıklı değil diyorum. RTX 2060 var; Cyberpunk, Metro: Exodus ve BF5'te denedim, kalite ayarında olmasına rağmen farkı hissettim, bulanıklaştı.

@abdullahmehmet55 lafı saçma saçma yerlere çekme bilader. Ben sadece DLSS gökten vahiyle FPS indirmiyor diyorum, bulanıklaştırıyor diyorum. Sırf DLSS yüzünden daha güçsüz ekran kartı almak mantıklı değil diyorum. RTX 2060 var; Cyberpunk, Metro: Exodus ve BF5'te denedim, kalite ayarında olmasına rağmen farkı hissettim, bulanıkl
Saçma sapan derken şimdi sana bir şey derdim de neyse... Sen şikayet ediyorsun diye sana tavsiye verdim 3070 var sende zannettim o yüzden arada çok fiyat farkı yok diye amd ye geç dedim neyse sen bu kafayla devam.
Birisi 8 GB birisi 16 GB, RX 6800 XT kullanmaktayım, bazı oyunlarda RTX 3090 kafa tutuyor. Aradaki 8 GB hiçe sayacak isen RTX 3070 alabilirsin.
Kafamı karıştıran en büyük etmen kardeşim 2 katı ram farkı var ama görsellik dersen rtx ve dlss ilede 3070 öne çıkıyor sanırım 3070 ile başlayıp sonrasında amd geçiş yaparım.

FPS değerleri olarak 6800XT çok ufak da olsa önde. Sıcaklık değerleri olarak RX 6800 XT çoğu oyunda 3070'den 5 derece kadar daha soğuk. RTX 3070 de RTX teknolojisi ve DLSS teknolojisi bulunuyor. Ve NVIDIA'nın driver olarak AMD'nin çok önünde olduğunu göz önünde bulundurursak RTX 3070'i tercih ederim şahsen. Tabii karar senin.
Driver sorunu falan diyorsanız öyle bir şey yok. İki marka da gayet stabil şu an. AMD'nin DLSS rakibi teknolojisi gelecek zaten, bu halde bile 10FPS geçiyorsa 3070+DLSS ile 6800XT+DLSS rakibi teknoloji yine öne geçirecek.

3070 almak için sebepler RT ve render. Bu kadar, kalan konularda 6800XT daha iyi oyun performansı olarak. Hatta ufak bir OC ile 3090 bile yakalanıyor. SAM falan saymıyorum bile, şu an 3070 demek fanboyluk bir tık.

3080 olsa yine 3080 denebilir belki ama birkaç oyun dışında belli bile olmayan bir teknoloji için gidip 16GB VRAM 3080 gücünde bir karttan vazgeçip 3070 alacağımı sanmıyorum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videoya dayanarak söylüyorum.
6800 buradaki xD?

@abdullahmehmet55 şikayet ettiğim falan yok benim, kendince anlamak istediğin şekilde anlayıp laf atmaya çalışma. FPS artıyorsa illa kaybın olacak, bu hayatın gerçeği. Bir şey alacaksan başka bir şey vermen lazım. Ben 2060'dan memnunum, RX570'ten de memnundum. Benim orada dediğim şey sırf DLSS var diye 6800XT'den daha güçsüz 3070 almak mantıklı değildi. 3070 kötü kart değil, DLSS de kötü bir teknoloji değil. Sadece +'sının yanında -'si de var diyorum. O fazladan 5-10 FPS'yi melekler getirmiyor diyorum. Kenardaki köşedeki çözünürlüğü düşürüyor yapay zeka, bulanıklaştırıyor. 3070 alırsan ve 1080p'de DLSS kullanırsan sen de hissedersin o bulanıklığı. 2K ve 4K çözünürlükte ne olur bilmiyorum.

Geri
Yukarı