RX 6800 XT mi 3070 mi?

Sen bir fun boysun bu bir hakaret değil bu birincisi. Hasta mısın derken gözlerinde bir problem olduğunu düşünerek iyi niyetli sordum çünkü sana kanıt atmama rağmen hala elinde bir kanıt olmadan konuşuyorsun bu ikincisi. Hangi güncelleme 50 FPS farkı kapatacak NVIDIA güncelleme alıyor da AMD almıyor mu? Bu üçüncüsü. Benim karar vermiş gibi bir halim yok sorum şu arada bu kadar güç farkı var ve fiyat farkı yok iken RTX-DLSS için sırf bu iki teknoloji için 2 katı daha az performans almaya değer mi? Bu da dördüncüsü.

İşte bunu anlamıyorlar fun boylar ya diyorum ki RTX-DLSS için bu yarı yarıya güç kaybı değer mi gidip 3070 mi alayım bu teknolojiler için? Bu kadar basit sorum.

Bakın hocam şimdiki testlere bakın 20 FPS fark daha net gözüküyor. RTX 3080 ile 3070 arasında 20 FPS fark var. 50 FPS fark hiçbir zaman görülmez. Millet 10-20 FPS için kaç bin TL veriyor. Her RTX 3070'i savunan sizin tabirinzle "fun boy" olmuyor. Zaten arkadaşlar RTX 3070 yönünde gerekli cevapları verdiklerini düşünüyorum. Ama siz 6800 diye taraftarısınız. Aslında siz kendi kendinize cevabı veriyorsunuz diye düşünüyorum.
Bu soruya kendiniz, ihtiyacınıza göre karar verin. Ve lütfen ek olarak ısınma gibi özellikleride baz alın.

Son düzenleme:
Sen bir fun boysun bu bir hakaret değil bu birincisi. Hasta mısın derken gözlerinde bir problem olduğunu düşünerek iyi niyetli sordum çünkü sana kanıt atmama rağmen hala elinde bir kanıt olmadan konuşuyorsun bu ikincisi. Hangi güncelleme 50 fps farkı kapatacak nvida güncelleme alıyor da amd almıyor mu ? Bu üçüncüsü. Benim karar vermiş gibi bir halim yok sorum şu arada bu kadar güç farkı var ve fiyat farkı yok iken rtx-dlss için sırf bu iki teknoloji için 2 katı daha az performans almaya değer mi ? Buda dördüncüsü.

İşte bunu anlamıyorlar fun boylar ya diyorum ki Rtx-dlss için bu yarı yarıya güç kaybı değer mi gidip 3070 mi alayım bu teknolojiler için ? Bu kadar basit sorum
Tamam güzel kardeşim en iyisini sen biliyorsun =) Israrla anlamamak istediğin şu; güncel sürücülerle olan bir karşılaştırma verisi yok elimizde, belki AMD daha öne bile geçmiş olabilir sana anlatmak istediğim bu. Senin için kriter ne RTX ve DLSS mi sözde 2 kat performans mı ? Sözde diyorum çünkü ortada 2 kat bir performans artışı yok, attığın videolarda sadece bir kaç tane oyun 40 FPS fark yaratmış, bu karşılaştırmayı yaparken de internette bulduğun videolara çok güvenmemek lazım diyorum. Işın izlemeymiş yerdeki yansımaymış yok DLSS açınca çözünürlük düşüp yüksek kalite görüntü geliyormuş bunlar benim umurumda değil ben sol üstteki FPS değerine bakarım diyorsan git daha fazla pahalanmadan al 6800 XT'yi.

NVIDIA fan boyu olunca bana para gelmiyor ayrıca merak etme kullanacaksan o kelimeyi bari düzgün kullan fun boy değil fan boy =)

Tamam güzel kardeşim en iyisini sen biliyorsun =) Israrla anlamamak istediğin şu; güncel sürücülerle olan bir karşılaştırma verisi yok elimizde, belki AMD daha öne bile geçmiş olabilir sana anlatmak istediğim bu. Senin için kriter ne RTX ve DLSS mi sözde 2 kat performans mı ? Sözde diyorum çünkü ortada 2 kat bir performans artışı yok, attığın videolarda sadece bir kaç tane oyun 40 FPS fark yaratmış, bu karşılaştırmayı yaparken de internette bulduğun videolara çok güvenmemek lazım diyorum. Işın izlemeymiş yerdeki yansımaymış yok DLSS açınca çözünürlük düşüp yüksek kalite görüntü geliyormuş bunlar benim umurumda değil ben sol üstteki FPS değerine bakarım diyorsan git daha fazla pahalanmadan al 6800 XT'yi.

NVIDIA fan boyu olunca bana para gelmiyor ayrıca merak etme kullanacaksan o kelimeyi bari düzgün kullan fun boy değil fan boy =)
O zaman ne diye boş muhabbet yapıyorsun gördüğün şeyleri inkar ediyorsun 6800 xt dediğin kart 3080 le kıyas bir kart sen diyorsun ki 3070 le arasında o kadar fark yok bırak kardeşim
"FUN BOY"luğu
Bakın hocam şimdiki testlere bakın 20 FPS fark daha net gözüküyor. RTX 3080 ile 3070 arasında 20 FPS fark var. 50 FPS fark hiçbir zaman görülmez. Millet 10-20 FPS için kaç bin TL veriyor. Her RTX 3070'i savunan sizin tabirinzle "fun boy" olmuyor. Zaten arkadaşlar RTX 3070 yönünde gerekli cevapları verdiklerini düşünüyorum. Ama siz 6800 diye taraftarısınız. Aslında siz kendi kendinize cevabı veriyorsunuz diye düşünüyorum.
Bu soruya kendiniz, ihtiyacınıza göre karar verin. Ve lütfen ek olarak ısınma gibi özellikleride baz alın.
6800 değil 6800xt olarak bakar mısın lütfen !

O zaman ne diye boş muhabbet yapıyorsun gördüğün şeyleri inkar ediyorsun 6800 xt dediğin kart 3080 le kıyas bir kart sen diyorsun ki 3070 le arasında o kadar fark yok bırak kardeşim
"FUN BOY"luğu

6800 değil 6800xt olarak bakar mısın lütfen !
Tamam iki kart arasından 6800XT alınması gerektiğini biliyorsun o zaman neden millete soruyorsun? Millete laf yetiştirmek yerine al geç.

"FUN BOY"luğu
Tamam hocam 6800 XT alın geçin anlatamıyoruz bir türlü size. 20 FPS fark var diye kendinizi yordugunuz duruma bakın. Zaten o farkda dlss ile kapanıyor. 6800 XT rtx olarak rtx 2060 gerisinde.

Tamam hocam 6800 XT alın geçin anlatamıyoruz bir türlü size. 20 FPS fark var diye kendinizi yordugunuz duruma bakın. Zaten o farkda dlss ile kapanıyor. 6800 XT rtx olarak rtx 2060 gerisinde.
Benim amacım bu kadar para verip 3 4 yıl sonra sırf vram yüzünden sıkıntı yaşamamak ve dahi amd güncelleme ile ne olacak soru işareti şunu yapayım o zaman 3070 alıp amd gelişimini takip edip sonrasında gerçekten iyi bir gelişim gösterirse satıp 6800 xt geçiş yapmak daha mantıklı.

Benim amacım bu kadar para verip 3 4 yıl sonra sırf VRAM yüzünden sıkıntı yaşamamak ve dahi AMD güncelleme ile ne olacak soru işareti şunu yapayım o zaman 3070 alıp AMD gelişimini takip edip sonrasında gerçekten iyi bir gelişim gösterirse satıp 6800 XT geçiş yapmak daha mantıklı.

Tabii ki de hocam. 8 GB VRAM'den sıkıntı çıkacağını düşünmüyorum. Çünkü 3060 Ti ve çoğu ekran kartında 8 GB VRAM bulunuyor. İyi gelişimden kastınız bence AMD şu an NVIDIA'nın 2000 serisi gibi AMD bin bir sonraki nesli gerçekten iyi olacağını düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı