RX 6800 XT PC oyun esnasında aniden kapanıyor

tmraktg

Yoctopat
Daha fazla  
AMD Ryzen 7
RX 6800 XT
Önceleri 2-3 güne bir yaşıyordum sonra yaklaşık 10 gün olmadı ama sonra tekrarlamaya başladı. Akım korumalı priz kullanıyorum. Bu durumu sadece oyun esnasında yapıyor. Oyun seçmiyor o esnada hangi oyunu oynuyorsam ona denk gelmiş oluyor. Isınma problemi yok. Sıvı soğutma ve toplamda 10 fan mevcut. (Ekran kartının kendi fanları hariç) Yazılımsal olarak yapabildiğim tüm testleri yaptım. İşlemci, ekran kartı, RAM testlerini yaptım. Hiç birinde bir hata gözükmüyor. Konu hakkında yardımcı olursanız sevinirim kıymetli dostlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
PSU' nuzun W değeri nedir? PSU' da sorun olması muhtemel. Ekran kartı PSU kablolarını çıkarıp, taktığınız yerleri değiştirerek takıp dener misiniz? PSU yeterli ise OCCT ile güç testi yapınız ve bize geri dönüş sağlayın.

Son düzenleme:
PSU' nuzun W değeri nedir? PSU' da sorun olması muhtemel. Ekran kartı PSU kablolarını çıkarıp, taktığınız yerleri değiştirerek takıp dener misiniz? PSU yeterli ise OCCT ile güç testi yapınız ve bize geri dönüş sağlayın.
PSU olarak Corsair 850+80 Gold kullanıyorum. Rm850x diye geçiyor ismi. Güç kablosunu daha önce yeni bir kablo ile değiştirdim. OCCT testi yapmamıştım. İşin kötü tarafı şuan pc hiç açılmıyor maalesef.

Sistemi tekrar açabilirsem bir de minidump klasörünü paylaşmayı düşünüyorum. Tüm parçaların garantisi var aslında ama servise gönderme şansım yok denecek kadar az. Delirmeme az kaldı. Bana dua edin

Ekran kartını çıkartıp onboard üzerinden açmayı denediniz mi? En azından bilgisayar açılmamasının sebebi ekran kartı ile ilgili mi değil mi onu öğrenmiş oluruz.

PSU' nuzu ve kabloları bilgisayarcıya götürüp test ettirmeyi deneyebilirsiniz. Sorun PSU ya da kablolar gibi görünüyor.
Maalesef bulunduğum şehirde bunu yapabilecek imkana sahip bir servis bulunmamakta. Zaten o yüzden buraya geldim. Son çarem sizsiniz. Buradan da bir fayda göremezsem kasayı kucaklayıp istanbulun yolunu tutacağım

Ekran kartını çıkartıp onboard üzerinden açmayı denediniz mi? En azından bilgisayar açılmamasının sebebi ekran kartı ile ilgili mi değil mi onu öğrenmiş oluruz.
Deneyeceğim. Bunu bilmiyordum

Maalesef bulunduğum şehirde bunu yapabilecek imkana sahip bir servis bulunmamakta. Zaten o yüzden buraya geldim. Son çarem sizsiniz. Buradan da bir fayda göremezsem kasayı kucaklayıp İstanbul'un yolunu tutacağım.

Deneyeceğim. Bunu bilmiyordum

Nerede yaşıyorsunuz?

Yeni konular

Geri
Yukarı