RX 6800'den 3070 Ti'ye geçiş yapılır mı?

Bayağı ölü yatırım olur. Hem de zaten benzer performans veriyorlar render dışında.

Korkum şu ömrü gibi NVIDIA gibi uzun gider mi acaba?

Genel olarak NVIDIA kartlarının daha uzun ömürlü olması doğrudur (çok fark yok) ama elinizde 6800 varken değiştirilmez o kart ömrü dolana kadar kullanılmalı diye düşünüyorum ayrıca değiştirmek isterseniz AMD piyasası çok düşük 6800 falan 10-12K diye hatırlıyorum.

Şuan sorun yaşamıyorsanız kart ile alakalı daha da uzun gider 16GB VRAM ile.
Genel olarak NVIDIA kartlarının daha uzun ömürlü olması doğrudur (çok fark yok) ama elinizde 6800 varken değiştirilmez o kart ömrü dolana kadar kullanılmalı diye düşünüyorum ayrıca değiştirmek isterseniz AMD piyasası çok düşük 6800 falan 10-12K diye hatırlıyorum.

Yani hocam 2 3 sene sonra elimde patlamaz dimi ikinci el aldım ama çok temiz oyunlarda serin çalışıyor

Yani hocam 2 3 sene sonra elimde patlamaz değil mi ikinci el aldım ama çok temiz oyunlarda serin çalışıyor.

Geleceği bilemeyiz ama normal şartlarda neden patlasın? Biraz şans işi bu bozulma olayları ister AMD ister NVIDIA olsun.

Geri
Yukarı