RX 6900 XT Valorant lag yapıyor

yakoo

Hectopat
RX 6900 XT ve R9 5900X işlemci kullanmaktayım. Bilgisayarıma format attıktan sonra daha stabil olması için Windows 10 kurdum. Kurulum sonrası gerekli driverlar ve güncellemeler sonrası Valorant'ı indirdim. FPS 600'lerden savaş anlarında 250'lere düşüyor ve görüntümde kırılmalar oluyor. Kasıyormuş gibi bir hissiyat yaşıyorum. V-Sync kapalı olmasına rağmen böyle bir sorun yaşamamın sebebini çözemedim. Formattan önce sıkıntı çekmeden rahat bir şekilde oynuyordum. FPS anlık 300'ün altına sarkmıyordu. Ne yapmam gerekiyor?

RX 6900 XT ve R9 5900X işlemci kullanmaktayım. Bilgisayarıma format attıktan sonra daha stabil olması için Windows 10 kurdum. Kurulum sonrası gerekli driverlar ve güncellemeler sonrası Valorant'ı indirdim. FPS 600'lerden savaş anlarında 250'lere düşüyor ve görüntümde kırılmalar oluyor. Kasıyormuş gibi bir hissiyat yaşıyorum. V-Sync kapalı olmasına rağmen böyle bir sorun yaşamamın sebebini çözemedim. Formattan önce sıkıntı çekmeden rahat bir şekilde oynuyordum. FPS anlık 300'ün altına sarkmıyordu. Ne yapmam gerekiyor?

FPS'i̇ sabitle monitörün Hz ine.

Format öncesi FPS sabitlemeden 500 FPS'in altına düşmeden rahat oynuyordum. 240 FPS'e sabitleyip kısıtlamak istemiyorum sistemi. Format sonrası sistemin bozulacak hali yoktur herhalde.

Hocam onun sebebini bende tam bulamadım bende de LoL'de aynı durum var çözümü sabitleyerek buldum en azından akıcı kalıyor.

250'lere düşüş çok fazla RAM hızlarını ve işlemci turbo frekansında çalışıyor mu tekrar kontrol et. Düşme esnasında GPU frekansı çok iniyorsa Radeon Software'den minimum frekansı maksimum frekansın 200-300Mhz altına çekersen işe yarayabilir.

V-Sync'ı açın, görüntü kırılmalarını düzeltir ve FPS'i sizin monitörünüzün Hz'ine göre limitler.

Bu arada çoklu çekirdek kullanımı oyun ayarlarında açık mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı