RX 6900 XT vs RTX 3080

Bütçe
20000-21000

Merthas92

Hectopat
Makaleler
1
Merhaba arkadaşlar bu akşam İncehesap'ta RTX 3080 ve 6900 XT geldi: İkisinden birini almaya kararlıyım. İkisi de birbirine cok yakın fiyatlara cıkıyor. Sizlerden ricam fanboyluk yapmadan sizce hangisini almalıyım? 6900 XT kas gücü olarak daha güçlü ancak yazılımda geri. 3080 DLSS ile cok daha fazla FPS alabiliyor. Ancak 2 ay sonra AMD yazılımını güncellese 6900 XT 3080'in çok daha önünde bir kart olacak diye düşünüyorum. Sizce ne yapmalıyım lütfen tarafsız bir şekilde tavsiye veriniz. Bütçem: 20-21k.

Kas gücü olarak 6900XT zaten daha önde bir kart. AMD, FSR'yi geliştirecektir ilerleyen dönemlerde. RTX 30 serisinin şu an en bariz fark attığı kısım RTX açıkken verilen FPS değeri ve render performansları. Ben 6900XT tercih ederdim.

AMD yazılımda geri derken bahsettiğiniz şey DLSS karşılığının daha başarısız olması mı ? Bunun dışında DLSS abartılacak bir şey değil. Tercih sizin elbette ama kayıpsız bir şekilde rakip/denk AMD modelinde fazla FPS'yi aynı fiyata ya da bir miktar fazlasına satılması kapitalizme ters. DLSS ile kalite kaybınız ve FPS artınız oluyor yani bir sihir yok ortada.

6900 XT'nin rakibi 3090. Tepe model bir kart almak varken hele de 10 GB VRAM olan bir kart almak kesinlikle yanlış, amacızın oyun ise. CUDA çekirdekleriyle bir işiniz varsa o ayrı konu.

Özetle 6900 XT bariz olarak daha iyi eğip bükmeye gerek yok. Ha siz DLSS, RTX diyorsanız 3080. Başka yorumlanacak bir şey yok çünkü.

Geri
Yukarı