RX 6900 XT vs RTX 3080

Bütçe
20000-21000
6900XT daha iyidir. Bu düz 3080. Ne fazla CUDA'lı 3080 12GB ne de Ti.
DLSS çok iyi bir teknoloji. Kaliteyi Balanced modunda bile neredeyse bozmuyor gözüküyor fakat 6900XT nere 3080 nere. FSR da Ultra Quality ayarında hiç fena işler çıkarmıyor.
DLSS'e aşırı güvenirsen DLSS desteği olmayan, örneğin Valhalla gibi oyunlarda 3080 aldığına üzülürsün.

@Merthas92 hayır anakart işlemci overclock işleminde önem taşıyor, ekran kartı için kendisi ve güç kaynağı önemli. 6900 XT'nin güç tüketim değerleri gücüne göre düşük bu da iyi bir durum. İhtiyaç duyulacağı vakit çeşitli videolardan veya kullanıcılardan yardım alınıp Radeon Software üzerinden uygulanabilir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sistemi toparladim. Yarina overclock islemlerine gececegim bakalim :) kasa buz gibi ama ya TD500 stok fanlarindan ya da 360 mm sivi sogutucudan bayağı traktor sesi geliyor. Bugün cozemedim yorgunluktan yarina hepsine el atacagim.

Dosya Ekleri

• 690C6CE7-8F29-42E1-A145-1DB541C416AD.jpeg
    690C6CE7-8F29-42E1-A145-1DB541C416AD.jpeg
    216,8 KB · Görüntüleme: 79
Sistemi toparladim. Yarina overclock islemlerine gececegim bakalim :) kasa buz gibi ama ya TD500 stok fanlarindan ya da 360 mm sivi sogutucudan bayağı traktor sesi geliyor. Bugün cozemedim yorgunluktan yarina hepsine el atacagim.

Hayırlı olsun, TD500 güzel kasadır. Sıvı soğutuculara bu nedenle hiç elleşmiyorum umarım basit bir işlemle çözülür.

Hayırlı olsun. Traktör sesi genelde sıvı soğutucunun pompasından gelir. Fandan gelmesi için bir yere temas ediyor olması lazım.

Teşekkür ediyorum. Yani sanki yuk altindaymis gibi ses geliyor. Kapi acikken yan odadan cok rahat duyulabiliyor. Ki bu ses yuk altinda degilken. Yuk altindayken daha da fazla cikiyor. Rahatsiz etmedi desem yalan soylemis olurum. Yaz geceleri kapi acik uyuyan ev halkini uyutmaz kanaatindeyim :)
Not: Ekran kartinin fanlari neredeyse hiç calismiyor. O kadar soguk bir parca. XFX bu konuda basarili cikti. Ama insan 1 tane LED koymaz mi kartin uzerine :) tugla gibi duruyor masallah.
Sesin merkezi ya kasa fanlari ya da sivi sogutucu. Bugün ilgilenecegim bakalim hangisi. Umarim kasa fanlari cikar da minimum bütçe ile cozumlerim.

Daha kurulumunu bitirip guncellemelerini yeni yapabildim. İs yogunlugundan. Ancak oyunlarda ki ilk izlenimim, kart cok guclu ve cok soguk. Ama cok tipsiz :)

Yeni konular

Geri
Yukarı