Çözüldü RX 7900 XT düşük MHz

• Konuyu başlatan spam
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 12
  • Görüntüleme 432
Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

spam

Picopat
Daha fazla  
Oyunda olsun başka şeyde olsun GPU kullanımı hep böyle.

sesa.png

Sürücüyü de bildiğim kadarıyla kurdum.

sesa1.png

Buradaki driverı kurdum ama ek olarak başka bir şey göstermiyor YT veya forumda.

Nedeni nedir nasıl çözüceğim?

Çözüm

Eki Görüntüle 2000557

Eki Görüntüle 2000554

Buradaki driverı kurdum ama ek olarak başka bir şey göstermiyor YT veya forumda.

Benzer durumlar çok fazla şeyden kaynaklanmıyor.
1- Dahili ekran kartının açık kalması ve sistemin ondan çalışması
2- Monitöre bağlantı verilen kablo ekran kartına değil anakarta takılı olması.
3- Sistemin güç tasarrufunda çalışması(anakart uygulamalarından ya da Windows ayarlarından kaynaklı)
4- Chipset sürücüleri, DPTF gibi sürücülerin yüklü olmaması.
Buna benzer birçok sorundan kaynaklanıyor olabilir. Sistem özelliklerinizi tam belirtir misiniz?
Ayrıca anakartınıza ait olan tüm sürücüler kurulu mu? Ve son olarak HDMI/DP kablonuz anakart yerine ekran kartına takılı mı?

Eki Görüntüle 2000557

Eki Görüntüle 2000554

1- Dahili ekran kartının açık kalması ve sistemin ondan çalışması
2- Monitöre bağlantı verilen kablo ekran kartına değil anakarta takılı olması.
3- Sistemin güç tasarrufunda çalışması(anakart uygulamalarından ya da Windows ayarlarından kaynaklı)
4- Chipset sürücüleri, DPTF gibi sürücülerin yüklü olmaması.
Buna benzer birçok sorundan kaynaklanıyor olabilir. Sistem özelliklerinizi tam belirtir misiniz?
Ayrıca anakartınıza ait olan tüm sürücüler kurulu mu? Ve son olarak HDMI/DP kablonuz anakart yerine ekran kartına takılı mı?

Çözüm
1- dahili ekran kartının açık kalması ve sistemin ondan çalışması.
2- monitöre bağlantı verilen kablo ekran kartına değil anakarta takılı olması.
3- sistemin güç tasarrufunda çalışması(anakart uygulamalarından ya da Windows ayarlarından kaynaklı)
4- chipset sürücüleri, dptf gibi sürücülerin yüklü olmaması.

Anakart yuvamdan doğrudan monitöre bağlı PC.
Güç tasarrufu modunda değil hiçbir şey.
Hiçbir sürücüyü doğru dürüst yüklemedim ondan kaynaklı olabilir. Nasıl yapacağımı bilmiyorum. Konu açtım ama nafile, cevap yok 🥹.

Sistem;
RAM: G.Skill Neo 600MHz CL30 DDR5 EXPO.
SSD: Kingston Fury Renegade 1TB M.2 SSD.
Ekran kartı: XFX RX 7900 XT.
Anakart: MSI B650-P 6000MHz DDR5.
İşlemci: Ryzen 7 700X.
Ayrıca RAM'ler 2. ve 4. slota takılı.

Onun altındakini deneyin.

O AMD Adrenalin uygulaması.

Anakart yuvamdan doğrudan monitöre bağlı PC.

Anakarttaki görüntü çıkışları sadece dahili ekran kartından görüntü veriyor (Bazı durumlar hariç) Bu sebeple ekran kartına takmanız gerekiyor. Şu an ekran kartından hiç güç/Görüntü vermiyor görünüyor. Kasanın arkasındaki bağlantılarınızı fotoğraflayıp gönderebilir misiniz?

Anakarttaki görüntü çıkışları sadece dahili ekran kartından görüntü veriyor (Bazı durumlar hariç) Bu sebeple ekran kartına takmanız gerekiyor. Şu an ekran kartından hiç güç*/Görüntü vermiyor görünüyor. Kasanın arkasındaki bağlantılarınızı fotoğraflayıp gönderebilir misiniz?
WhatsApp Görsel 2023-11-02 saat 20.12.53_0eee38b7.jpg

Dediğim gibi ekran kartına hiçbir şey takılı değil. Bu sebeple hiç güç kullanmıyor. Monitöre giden kablonuzu ekran kartınıza taktığınızda sorununuz çözülecek.

Teşekkürler deneyeceğim. Ben monitör anakart ve başka ne için lazım ise sürücüleri yükleyemedim, o konuda da yardımcı olabilir misiniz?(GPU'nun yükledim ve işlemci de otomatik onunla beraber yüklendi diye biliom AMD olduğu için, aynı sürücüyü veriyor site)

Yeni konular

Geri
Yukarı