Çözüldü RX 7900 XT düşük MHz

• Konuyu başlatan spam
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 12
  • Görüntüleme 431
Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

spam

Picopat
Daha fazla  
Oyunda olsun başka şeyde olsun GPU kullanımı hep böyle.

sesa.png

Sürücüyü de bildiğim kadarıyla kurdum.

sesa1.png

Buradaki driverı kurdum ama ek olarak başka bir şey göstermiyor YT veya forumda.

Nedeni nedir nasıl çözüceğim?

Çözüm
Oyunda olsun başka şeyde olsun GPU kullanımı hep böyle.

Eki Görüntüle 2000557

Sürücüyü de bildiğim kadarıyla kurdum.

Eki Görüntüle 2000554

Buradaki driverı kurdum ama ek olarak başka bir şey göstermiyor YT veya forumda.

Nedeni nedir nasıl çözüceğim?

Benzer durumlar çok fazla şeyden kaynaklanmıyor.
1- Dahili ekran kartının açık kalması ve sistemin ondan çalışması
2- Monitöre bağlantı verilen kablo ekran kartına değil anakarta takılı olması.
3- Sistemin güç tasarrufunda çalışması(anakart uygulamalarından ya da Windows ayarlarından kaynaklı)
4- Chipset sürücüleri, DPTF gibi sürücülerin yüklü olmaması.
Buna benzer birçok sorundan kaynaklanıyor olabilir. Sistem özelliklerinizi tam belirtir misiniz?
Ayrıca anakartınıza ait olan tüm sürücüler kurulu mu? Ve son olarak HDMI/DP kablonuz anakart yerine ekran kartına takılı mı?
Teşekkürler deneyeceğim. Ben monitör anakart ve başka ne için lazım ise sürücüleri yükleyemedim, o konuda da yardımcı olabilir misiniz?(GPU'nun yükledim ve işlemci de otomatik onunla beraber yüklendi diye biliom AMD olduğu için, aynı sürücüyü veriyor site)

Sitesindeki sürücüler stabil sürücüler olarak geçiyor. Sonrasında uygulamaların kendi içinde güncelleme varsa onları yüklemeniz yeterli. Eğer ki bunları yüklediyseniz ek bir işlem ya da sürücü kurulumu gerekmiyor. AMD sürücü güncellemenizi AMD'nin Auto-Detect Tool'unu kullanarak güncellemeye devam edebilirsiniz.

Sitesindeki sürücüler stabil sürücüler olarak geçiyor. Sonrasında uygulamaların kendi içinde güncelleme varsa onları yüklemeniz yeterli. Eğer ki bunları yüklediyseniz ek bir işlem ya da sürücü kurulumu gerekmiyor. AMD sürücü güncellemenizi AMD'nin Auto-detect Tool'unu kullanarak güncellemeye devam edebilirsiniz.

MSI çok karışık geliyor, hangi uygulamasından yapacağım?

1- İlk olarak konuyu açarken paylaştığınız AMD'nin sitesindeki "Auto-detect and install" uygulaması güncellemeleri yapıyor.
2-simge tepsisinde yer alan AMD uygulamasında uygulamayı açın.

1698949263688.png

3-sürücü güncelleme kısmından güncellemelerinizi yapın.

1698949386206.png

4- Son olarak da MSI Center uygulamasında güncellemelerin olduğu yerde Live Updates olması lazım. Oradanda diğer sistem sürücülerini güncelleyebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı