Çözüldü RX 7900 XT ve 5900X sistem aniden kapanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

burak2311

Centipat
Daha fazla  
RAM
16x2 Xpg ddr4 3600 mhz
SSD veya HDD modeli
1 tb adata ssd
Ekran kartı
Rx 7900 XT
Anakart
X570s torpedo
İşlemci
R9 5900x
Merhaba, bugün PC topladım yaklaşık 4-5 saat YouTube vs. sitelerde dolaştıktan sonra Valorant yükleyip oyuna girdim. 2-3 dakika sonra oyundayken PC komple kapandı ve geri açılmıyor. Neden kaynaklanıyor olabilir? Kasa Cooler Master H500 içerisinde 750+80 PSU var. 5900X işlemci RX 7900 XT ekran kartı mevcut.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Arkadaşlar hepinize teker teker teşekkür ediyorum 1000W MSI marka PSU aldım kasa değiştirdim sorun çözüldü şu an için :)
Tunçmatiğin düğmesine yanlışlıkla ayağınızla basmadığınıza emin misiniz, ya da kediniz var mı, bizimki bazen basıyor. Beyaz çoklayıcıları mümkünse kullanmayın, onlar sabit durmuyor, gevşek kalıyor, arka neden olabilir?

Tunçmatiğin düğmesine yanlışlıkla ayağınızla basmadığınıza emin misiniz, ya da kediniz var mı, bizimki bazen basıyor. Beyaz çoklayıcıları mümkünse kullanmayın, onlar sabit durmuyor, gevşek kalıyor, arka neden olabilir?
basılmadığına eminim :) yani normal kullanımda bir problem yok oyuna girip yük altına girince 1-2 dakika içerisinde kapattı kendini makina oyunda valorant yani çokta bir yük olacağını sanmıyorum occt ile test edeceğim şu an diğer sitedeki W 532 çıkıyor

Cooler master sitesinden de uygunluğu test ettim, occt ile de 15 dakika boyunca test ettim herhangi bir ekran sorunu vs. yaşamadım kasadan da farklı bir ses vs. gelmiyor buyrun sonuçlar görseller de ;

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    116,1 KB · Görüntüleme: 18
  • 2.png
    2.png
    118,2 KB · Görüntüleme: 17
  • Adsız.png
    Adsız.png
    41,6 KB · Görüntüleme: 18
Son düzenleme:
basılmadığına eminim :) yani normal kullanımda bir problem yok oyuna girip yük altına girince 1-2 dakika içerisinde kapattı kendini makina oyunda valorant yani çokta bir yük olacağını sanmıyorum occt ile test edeceğim şu an diğer sitedeki W 532 çıkıyor

Cooler master sitesinden de uygunluğu test ettim, occt ile de 15 dakika boyunca test ettim herhangi bir ekran sorunu vs. yaşamadım kasadan da farklı bir ses vs. gelmiyor buyrun sonuçlar görseller de ;
Hocam o zaman ya sorun prizde yada bağlantılarda. Bir oyuna girip öyle deneyin sorun olursa PSU dan kaynaklı olduğunu anlarız.

Benchmark vb. Testler ile yaklaşık 2 saat test ettim hiç bir problem olmamasına karşın valorant fifa vs. Oyunlara girip 5-10 dakika oynandıktan sonra sistem yine kendini kapatıyor

Benchmark vb. Testler ile yaklaşık 2 saat test ettim hiç bir problem olmamasına karşın valorant fifa vs. Oyunlara girip 5-10 dakika oynandıktan sonra sistem yine kendini kapatıyor
Bir ihtimal, bazı ekran kartları anlık olarak normal değerinin üzerinde enerji harcıyor, bundan dolayı Psu yetmediği için kendini korumaya alıyor olabilir.

Geri
Yukarı