RX 7900 XT WattMan hatası

aligulcan33

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba. RX 7900 XT ile WattMan hatası almaya başladım. Araştırma yaptım. Videodaki yapılması gerekenleri yaptım. Çözüm olmadı. Windows Update güncel. Ekran kartı driver güncel. Voltaj ayarı -8 gibi bir ayar yapıyorlar onu nasıl yapacağım göremedim. Yardımcı olabilecek var mı?

@messinicocugu @Merdo34 @Conscious @Rory the GOAT.
@deadfellow

Dosya Ekleri

• 1.jpg
    1.jpg
    108,3 KB · Görüntüleme: 335
Son düzenleme:
Wattman hatasının ekran kartıyla alakası yok denecek kadar az. Diğer sistem bileşenlerinden dolayı hata alıyor olabilirsin.

Hiçbir bilgim yok ama bilgisayar öneri başlıklarında AMD çok iyi hajum AMD alın diye dolanan arkadaşları nedense bu başlık altında göremiyorum...
Emin ol Nvidia'nın çok daha fazla problemi var yazılımsal olarak :)

Son düzenleme:
WattMan'ın bir hata olmadığını bile öğrenememişsin.

Fast Boot'u hem BIOS'tan hem Windows'tan kapatır mısınız? Çekirdek frekansları buradakiyle uyuşmuyor, karta Overclock mu yaptınız?

Emin ol NVIDIA'nın çok daha fazla problemi var yazılımsal olarak :)
WattMan'ın sadece ekran kartı kaynaklı olmadığı konusunda hak veriyorum, başlıca RAM olmak üzere birçok sebebi olabilir ancak şu söylediğine AMD CEO'su bile gülebilir. Neredeyse her nesil AMD kartı kullanmış biri olarak şu şekilde göğe çıkaramıyorum.

WattMan'ın sadece ekran kartı kaynaklı olmadığı konusunda hak veriyorum, başlıca RAM olmak üzere birçok sebebi olabilir ancak şu söylediğine AMD CEO'su bile gülebilir. Neredeyse her nesil AMD kartı kullanmış biri olarak şu şekilde göğe çıkaramıyorum.
Son 3-4 sürücünün patch notlarını okumanı öneriyorum. Hem AMD’nin hem Nvidia’nın. Yazılım ekibi çok gelişti AMD’nin son 1 sene içerisinde.

1 sene önce olsa Nvidia daha iyi derdim.

Fast boot iki taraftarda kapalı. Sistemde OC yok.

Birer saatliğine bu testleri yapar mısınız? Bir de sürücüden GPU ayarı kısmında Maksimum frekansı 2500 MHz'e çekin.

Ayrı ayrı Small FFTs ve Large FFTs testleri.

Süreyi sınırsız, Error Detection Enabled yaparak 3D Standard testi.

Bunun için açıklamaya gerek yok.

Fast boot iki taraftarda kapalı. Sistemde OC yok.

Ekran kartım. XFX 7900 XT
Gereğinden fazla çekirdek frekansı vermişsin o yüzden Wattman hatası alıyorsun. Kartın stok çekirdek frekansı 2394 MHz ama sen 2800'de kullanıyorsun. Wattman alman normal.

Geri
Yukarı