RX470 ve i5 6400 soğutucu ses sorunu

Berat Arda61

Hectopat
Merhaba, Intel Core i5 6400 işlemcim var. Fanı stok. Çok ses yapıyor masa üstünde iken bile ses yapıyor. Gözlemlediğim kadarıyla ekran kartımda fanlarda bir 10 sn. çalışıyor, duruyor, tekrar çalışıyor. Ekran kartım MSI RX470.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartı için MSI Afterburner indir oradan fan hızını otomatikten çıkarıp manuel ayarlayabilirsin. Fan stok olduğu için her türlü ses yapabilir onun için fazla fikrim yok. Peki kaç derece masaüstündeyken bile işlemci ?

Ekran kartı 60 dereceye kadar fanlar çalışmıyordur. ondan sonrada çalışıp durur o sıkıntı değil. İstiyorsan ayar yap. İşlemcinin macunu yenile fanı temizle birde fan hızına bak ne kadar dönüyor.

Merhaba, Intel Core i5 6400 işlemcim var. Fanı stok. Çok ses yapıyor masa üstünde iken bile ses yapıyor. Gözlemlediğim kadarıyla ekran kartımda fanlarda bir 10 sn. çalışıyor, duruyor, tekrar çalışıyor. Ekran kartım MSI RX470.
Sesin CPU'dan geldiğinden emin misin ve GPU fanı boşta mı çalışıp duruyor? Kontrol et.

AİDA64 programıyla bakabilirsin ya da MSI Afterburner indirip program açıkken oyun içinde işlemci, ekran kartı ve RAM gibi bileşenlerin ısı, kullanım miktarına bakabilirsin.

AİDA 64 programını indirdim nasıl bakacağım? Özellikle masaüstü hariç GTA'da çok ses yapıyor kulaklık bile taksam duyuyorum.

Minecraft, oyununa girdiğimde Afterburner'ın OSD ekranında CPU sıcaklığı 59-60 arası değişiyor.

Eğer ekran kartında coil whine yok veya psu fanından ses gelmiyorsa CPU'nun fanından geliyordur. Benim diğer bilgisayarımda i3 4160 stok fan ile çalışıyor. Gta 5 girdiğim zaman o bilgisayarla sanarsın uçak motoru çalışıp, havalanacak gibi ses duyuyorum.

GPU çift fanli ise daha çok ses yapıyor GPU % 100'de çalışıyorsa normal aynı seyi ben de yaşıyorum. Sıcaklık fazla degilse fanları biraz aşağı cekebilirsin.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı