RX570 4 GB'ı satıp Xbox Series S almak mantıklı mı?

ztKK99

Hectopat
Makaleler
2
Gamepad ile oyun oynamanın çok zevkli olduğunu fark ettim. Ben de Xbox 9. nesil gamepad almaya karar verdim ama fiyatlar 600₺ civarında olunca ben de RX570'imi (4 GB) satıp direkt Xbox Series S mi alsam diye düşündüm. Sizce hangisi mantıklı direk gamepad almak mı yoksa RX570'i satıp, üstüne koyarak Xbox Series S almak mı?

Bütçe: 600₺+RX570

Ek olarak: Koyacak olsam RX570'i (Gigabyte, kutulu, garantisi bitti) ne kadara koymam iyi olur?

Son düzenleyen: Moderatör:
PC'nin diğer bileşenleri nedir? Yoksa sadece ekran kartı mı var?

Benim eskiden PS4'üm vardı onu satıp PC aldım, Gamepad'im var ancak PS4'teki zevki almıyorum. Bence hiç düşünmeden satıp Series S alabilirsiniz. Tabii PS ile Xbox aynı mı diyecekseniz haklı olabilirsiniz ama sonuçta ikisi de konsol.

-i5 10400F
-8 XPG Gammix D30
-240GB SSD, 500GB M.2, 320GB HDD.
Ekran kartımı satıp Oyunları Xbox üzerinden işlerimi de basit bir ekran kartı ile (İleride belki yükseltirim) PC'den yürütme gibi bir fikrim vardı.
Olabilir. Piyasayı fazla bilmiyorum. Sitelere bakın. Buna göre fiyat koyup satabilirsiniz. Hesap tutarsa konsol da alabilirsiniz.

Benim eskiden PS4'üm vardı onu satıp PC aldım, Gamepad'im var ancak PS4'teki zevki almıyorum. Bence hiç düşünmeden satıp Series S alabilirsiniz. Tabii PS ile Xbox aynı mı diyecekseniz haklı olabilirsiniz ama sonuçta ikisi de konsol.
Aslında kafamı karıştıran en büyük olay RX570 4GB'ın ne kadara gideceği. 3000₺ gibi bir şey olsa (hiç sanmıyorum) gözüm kapalı satarım ama anca 2500₺'ye gider gibime geliyor. Böyle de olunca 1300₺ eklemem lazım. Kafam karıştı be :D

Bence 3000 TL gibi bir fiyata satılabilir, Letgo vb. sitelerden bakabilirsiniz. Yalnızca Series S olarak düşünmenizi de tavsiye etmem PS4'ü de düşünebilirsiniz o da güzel bir konsol. Bütçeniz yetmezse 2. el falan bakabilirsiniz tabii kendi tercihiniz :)
Aslında kafamı karıştıran en büyük olay RX570 4GB'ın ne kadara gideceği. 3000₺ gibi bir şey olsa (hiç sanmıyorum) gözüm kapalı satarım ama anca 2500₺'ye gider gibime geliyor. Böyle de olunca 1300₺ eklemem lazım. Kafam karıştı be :D

Bence 3000 TL gibi bir fiyata satılabilir, Letgo vb. sitelerden bakabilirsiniz. Yalnızca Series S olarak düşünmenizi de tavsiye etmem PS4'ü de düşünebilirsiniz o da güzel bir konsol. Bütçeniz yetmezse 2. el falan bakabilirsiniz tabii kendi tercihiniz :)

2. el aklımdan çıkmıştı hatırlattığınız iyi oldu. PS4 düşünmüyorum açıkçası.

@Yener K. peki hiç uğraşmayıp kol alsam mantıklı olur mu? Şu an ki sistemimden Series S'e geçmeye değer bir fark mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı