RX570 8 GB ve ASUS VG248QG FreeSync monitörde input lag oluyor

miXdeN11

Hectopat
Daha fazla  
Herkes farklı bir şey diyor. Benim için öncelik monitörümün 0.5 ms özelliği kullanmak ve input lagın en az seviyede olması. Bundan sonra yırtılma, bundan sonra da tearing olmaması. Bunlara yönelik benim ne yapmam gerekir? Nedeniyle açıklar mısınız?

Monitör: ASUS VG248QG.
Ekran Kartı: AMD RX570 8 GB.

0, 5 ms diye bir özellik yok. Öyle bir değer öyle bir monitörde hiç olmadı.
3 Ms'nin üstünde bir yapıya sahip monitörün 0,5 ms olmasını beklemek en başta hata.

İnput lag için Sync özelliği veya ms düşüren MPRT ayarı açmamanız gerekir. Bu tür ayarlar input lagı arttırır. Fakat bunu göz algılayamaz. Çünkü çok ufak artışlardır.
Sorununuzun farklı bir nedeni olduğunu düşünüyorum.
Yüksek ihtimal sistemdir.
Monitörü farklı bir sistemde dener ve farklı sonuçlar alırsan sisteminizde sorun vardır.

Yüksek FPS aldığın oyunlar da ise Sync olmadan bir yere kadar tearing olmaz. Sonra olur. Çok kabataslak anlatmışsın durumu.

0, 5 ms diye bir özellik yok. Öyle bir değer öyle bir monitörde hiç olmadı.
3 Ms'nin üstünde bir yapıya sahip monitörün 0,5 ms olmasını beklemek en başta hata.

İnput lag için Sync özelliği veya ms düşüren MPRT ayarı açmamanız gerekir. Bu tür ayarlar input lagı arttırır. Fakat bunu göz algılayamaz. Çünkü çok ufak artışlardır.
Sorununuzun farklı bir nedeni olduğunu düşünüyorum.
Yüksek ihtimal sistemdir.
Monitörü farklı bir sistemde dener ve farklı sonuçlar alırsan sisteminizde sorun vardır.

Yüksek FPS aldığın oyunlar da ise Sync olmadan bir yere kadar tearing olmaz. Sonra olur. Çok kabataslak anlatmışsın durumu.

Başlık bu değildi zaten yazdığım metinde bu değildi nasıl oldu bilmiyorum ama değişmiş. Demek istediğim ranked FPS oyunları oynuyorum input lag en az olsun istiyorum nasıl bir ayar yapmalıyım.

Başlık bu değildi zaten yazdığım metinde bu değildi nasıl oldu bilmiyorum ama değişmiş. Demek istediğim ranked FPS oyunları oynuyorum input lag en az olsun istiyorum nasıl bir ayar yapmalıyım.

MPRT ayarı veya OverDrive ayarı ile gecikme düşebiliyor.
Fast veya extrem ayarlar görüntüyü bozabiliyor. Dengeli şekilde yapmak lazım.
ASUS'un MPRT ayarının adı ELMB'dir.
Daha üst bir ayar yapamazsın.
Sync kullanmazsan input lag bir nebze daha düşük olur. ELMB ve Sync aynı anda çalışmıyorlar.

Geri
Yukarı