Çözüldü RX570 "AMD grafik sürücüsü kurulamadı veya düzgün çalışmıyor" Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

serdar0766

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Konyaaltı/Antalya
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba. RX570 ekran kartına driver yüklemeye çalıştığımda "AMD grafik sürücüsü kurulamadı veya AMD sürücüsü düzgün çalışmıyor. Lütfene donanımınız için uygun AMD sürücüsü kurun" diyor. Ama ben AMD'nin kendi sitesinden uygun driveri indirip kurdum. Yardım edebilirseniz sevinirim.

Çözüm
Bazı arkadaşlar dediğim yöntemi denediği halde olumlu sonuç alamıyor yukarıda attığım yazılımı indirip dediklerimi yaptıktan sonra yine sorun devam ediyorsa aygıt yöneticisinden RX570 sürücüsünün üzerine sağ tıklayın cihazı kaldıra basın daha sonra da yukarıdaki "Eylem" butonuna basın ve donanım değişikliğini taraya basın.
Malesef olmadı.
Çözüm:
Arkadaşlar RX570'de kod 43 hatası alıyordum ünlemin üzerine tıkladığımda (kod 43) yazıyordu yani internette gördüğüm hiçbir çözüm yolu işe yaramadı ben de biraz daha araştırdım bir yabancı siteden atikmdag-patcher isimli bir program indirdim bilgisayarıma indirim açtıktan sonra nasıl oldu bilmiyorum ama ünlem kalktı oyunlarda test ettim gayet normal çalışıyor ekran kartım.
Atimdag-patcher: AMD/ATI Pixel Clock Patcher

6 Yıllık bir bilgisayarım vardı AMD M.265 kod 43 hatası vardı ne yaptıysam olmadı ama bunun sayesinde çok şey öğrendim sonrasında anakart yandı 7 ay önce keşke bunu görseydim boşu boşuna kullanamamışım kartı 4 yıl boyunca...

AMD/ATI Pixel Clock Patcher bu yamayı bende uzun süre kullandım ta ki Riot Vangurad (Valorantın Anti-Cheat uygulaması) atikmdag.sys dosyasını imzasını tanımadığından engelleyene kadar.
Sonra biraz daha araştırma yaptım ve sorunun BIOS'dan kaynaklandığını anladım. Ben ekran kartını 2. el mining yapan birinden almıştım oda sanırım mod-rom atmış karta ki orjinal rom dosyasını yükleyince karta sorun çözüldü.
NOT: Bios yazmak için atiflash_293 kullandım gigabyte kendi bios yazma programı çalışmadı çünkü.

AMD/ATI Pixel Clock Patcher bu yamayı bende uzun süre kullandım ta ki Riot Vangurad (Valorantın Anti-Cheat uygulaması) atikmdag.sys dosyasını imzasını tanımadığından engelleyene kadar.
Sonra biraz daha araştırma yaptım ve sorunun BIOS'dan kaynaklandığını anladım. Ben ekran kartını 2. el mining yapan birinden almıştım oda sanırım mod-rom atmış karta ki orjinal rom dosyasını yükleyince karta sorun çözüldü.
NOT: Bios yazmak için atiflash_293 kullandım gigabyte kendi bios yazma programı çalışmadı çünkü.
Aynen öyle. Riot Vangurad maşallah nasıl izinlere sahipse çalışmasını engelliyor. Bir kere Bios yazma işini denedim ve çift olan bioslardan birisini yalan ettim. Şimdi de kurcalamak yemiyor. Bu sebeple oyunu istesem de oynayamıyorum. Zaten geçici bir çözüm olduğunu biliyor ve ne zaman sorun yaratacağını merak ediyordum. Öğrenmiş olduk. :)

Ben sorunu çözdüm dediğin yöntemle 1 aydır da kullanıyorum
ben atikmdag-patcher sayesinde ekran kartını aktif hale getirdim csgo oynuyorum ve csgo oynayanlar bilir çok hile olduğundan herkes faceit oynuyor ama faceit kurduğumda ekran kartı devre dışı kalıyor ve atikmdag-patcher da yardım edemiyor bu sefer faceit ac sildikten sonra ekran kartı tekrar aktif oluyor yardım ederseniz sevinirim

Geri
Yukarı