RX570 bilgisayar kilitlenmesi

seyithankc

Hectopat
Merhaba geçen sene konu açılmış fakat bir çözüm bulunamamış tekrar açıyorum belki çözen olmuştur. Bilgisayarım günde 1 kere falan oyun esnasında veya masaüstünde fark etmiyor donup kalıyor hiçbir işlem görmüyor kilitlenip kalıyor kapatıp açınca düzeliyor. Biraz araştırdım ekran kartıyla ilgili olduğu yazıyor. Garantiye yollasam düzelir mi, farklı bir çözümü var mı?
Sistem: ASUS A320M-F.
Ryzen 3 1300X.
RX 570 8 GB.
1TB HDD.
8 GB RAM.
700W PSU.

Merhaba geçen sene konu açılmış fakat bir çözüm bulunamamış tekrar açıyorum belki çözen olmuştur. Bilgisayarım günde 1 kere falan oyun esnasında veya masaüstünde fark etmiyor donup kalıyor hiçbir işlem görmüyor kilitlenip kalıyor kapatıp açınca düzeliyor. Biraz araştırdım ekran kartıyla ilgili olduğu yazıyor. Garantiye yollasam düzelir mi, farklı bir çözümü var mı?
Ryzen 3 1300X.
RX 570 8 GB.
1TB HDD.
8 GB RAM.
700W PSU.

Olay görüntüleyicisini açıp nedenini buraya atarsanız yardımcı olabiliriz.

Ryzen 3 1300X.
RX 570 8 GB.
1TB HDD.
8 GB RAM.
700W PSU.

Aynı kart bende var. Ama işlemci daha güçlü ve SSD bulunuyor yani sistem daha hızlı. Ben böyle bir sorunla karşılaşmadım. En son 20.9.1 Driver'ı geldi onu yaptın mı?

Olay görüntüleyicisini açıp nedenini buraya atarsanız yardımcı olabiliriz.
Oraya nasıl ulaşabilirim. Bilgisayar açılınca "beklenmeyen bir sistem arızasından ötürü varsayılan radeon wattman ayarları geri yüklendi" yazıyor
Aynı kart bende var. Ama işlemci daha güçlü ve SSD bulunuyor yani sistem daha hızlı. Ben böyle bir sorunla karşılaşmadım. En son 20.9.1 Driver'ı geldi onu yaptın mı?
Şu an kuruyorum. Aldığımdan beri var problem hee güncellemede

Dosya Ekleri

• hata.PNG
    hata.PNG
    36 KB · Görüntüleme: 37
Oraya nasıl ulaşabilirim? Bilgisayar açılınca "beklenmeyen bir sistem arızasından ötürü varsayılan Radeon WattMan ayarları geri yüklendi" yazıyor.

Şu an kuruyorum. Aldığımdan beri var problem hee güncellemede.

E tamam. Sizin kart ASUS ROG STRIX RX570 8 GB OC değil mi? Bende de aynısı var. Benzer bir sorun yaşamadım.

Windows arama yerine yazarsanız hemen çıkar zaten.

Şu an tekrar yaptı aynı kilitlenmeyi. Anlık hatalar burada.
E tamam. Sizin kart ASUS ROG STRIX RX570 8 GB OC değil mi? Bende de aynısı var. Benzer bir sorun yaşamadım.

Sapphire Pulse RX570 8 GB benim kartım. Az önce güncelleme yaptım ama bir faydası olmadı.

Dosya Ekleri

• hata2.png
    hata2.png
    35,1 KB · Görüntüleme: 30

Yeni konular

Geri
Yukarı