RX570 CoD warzone Low ayarlarda kasma ve donma sorunu

Meric.S

Hectopat
Öncelikle herkese merhaba, karantina derken arkadaşlarımızla Warzone'a sardık ve oyunu çok beğendik ancak oynanmayacak derece FPS ve kasma sorunu yaşıyorum. Oyun hiç akıcı değil, özellikle çatışmaya girdiğim anda oyun donmaya, kasmaya drop yemeye başlıyor.
Bütün grafik ayarları Low'da YouTube'ta RX570 ile insanların High grafik ayarlarında bile akıcı oynadığını gördüm sizce sorun ne olabilir? RAM'i, işlemciyi veya anakartı mı değiştirmem gerek?

Bilgisayar özelliklerini aşağıya bırakıyorum:
RX570 4 GB ekran kartı
Bellek türü: GDDR5
Çekirdek saati: 1244 MHz
İşlemci: i5-4690K.
Ana kartım: ASUS all series
Sistem belleği: 8 GB
Direct3D® version
9.14.10.01410
Radeon yazılım sürümü
Adrenalin 2019
Radeon yazılım sürümü 19.12.1

Son düzenleyen: Moderatör:
RX 570 ile Normal-High arası ayarlarda Filmic SMAA T2X'de 80-100 arası gidip geliyorum. Sizi etkileyen şey 8 GB bellek olması.

Ben de RX570 kullanıyorum, Max ayarlarda ortalama 75-90FPS arası oynuyorum, ve hemen hemen hiç drop yemedim. Deneme imkanınız varsa, RAM inizin aynısından bir tane daha bulup deneyin.

Hocam konuyu hortlatıyorum ama bu konudan sonra 8 GB ek RAM aldım, gerçekten çok işe yaradı oynayabilmeye başladım ama yine de normal-Low ayarlarda 60-70 FPS alıyorum uzun süre oynayınca da fanlar çok sesli çalışmaya başlıyor hatta bazen oyundan düşüyorum. Yani hala sizin kadar rahat oynayamıyorum. Ne yapmamı önerirsiniz?

Acaba RX570'im 4 GB olduğu için mi oluyor?

Hocam konuyu hortlatıyorum ama bu konudan sonra 8 GB ek RAM aldım, gerçekten çok işe yaradı oynayabilmeye başladım ama yine de normal-Low ayarlarda 60-70 FPS alıyorum uzun süre oynayınca da fanlar çok sesli çalışmaya başlıyor hatta bazen oyundan düşüyorum. Yani hala sizin kadar rahat oynayamıyorum. Ne yapmamı önerirsiniz?

Acaba RX570'im 4 GB olduğu için mi oluyor?

Hocam merhaba bende hortlatıyorum konuyu bir sorum olacak size i3-9100F işlemcim 1650 Super kartım var ve oyunda cidden oynanılmayacak derecede FPS düşmesi yaşıyorum, 1x8 GB RAM kullanıyorum 16'ya geçtiğimde bu beni kesin olarak kurtarıcak mıdır acaba?

Hocam merhaba bende hortlatıyorum konuyu bir sorum olacak size i3-9100F işlemcim 1650 Super kartım var ve oyunda cidden oynanılmayacak derecede FPS düşmesi yaşıyorum, 1x8 GB RAM kullanıyorum 16'ya geçtiğimde bu beni kesin olarak kurtarıcak mıdır acaba?
Böyle bir şeyin garantisini kimse veremez ama Warzone 12-13GB Ram harcayan bir oyun. 8 Ram kullanarak oynamak zaten mantıksız. İlk deneyeceğiniz şey bu.

Yeni konular

Geri
Yukarı