Çözüldü RX570 sistemde elektrik kesilmesi sonucu Windows açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Yuşa Anar

Hectopat
Merhabalar, bugün saat 5-6 gibi elektrikler kesildi, bir yarım saat sonra falan geri geldi, bilgisayarı yeniden açmaya çalıştığımda açamadım, anakartın logosu geliyor bir süre sonra gidiyor ve siyah ekran geliyor bu sefer de hiçbir şey yapılmıyor. Çözüm olarak ekran kartını, RAM, BIOS pili, SSD'yi çıkarıp taktım ve işe yaramadı. Son olarak format atmaya çalıştım BIOS'dan Boot ayarlarına gelip sistemin flash bellek ile açılmasını sağladım. Sonra Windows logosu geldi biraz yüklendi ve sonra gene siyah ekran verdi. Sorunun flash bellekte olmasına karşın başka bir flash belleğe Windows 10 format kurdurdum. Şimdi de bu flash bellek ile formatlamaya çalıştığımda da anakart logosu geliyor ve sürekli yüklenmeye çalışıyor ama bu sonsuza kadar devam ediyor ve yüklenmiyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim?
Sistem özellikleri:
RX570.
R5 1600 12nm.
G.Skill 8 GB 3000MHz.
Adata SU630.
A320.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Dün ekstradan harddisk de taktım harddiskteki Windows'tan SSD'deki bilgileri silerim sonra yeniden Windows kurarım diye düşündüm. Ama olmadı SSD ve harddisk aynanda takınca açılmıyor ama SSD'yi çıkarınca harddisk açılıyor. Neyse bu garantiye gidecek gibi. Benim anlamadığım onca bilgisayara elektrik bir anda kesilince bir şey olmuyorda neden benim SSD direk bozuluyor.
SSD'yi garantiye gönderdim ve galiba yapamadılar ve yenisini verdiler. Sorun çözüldü.
Siyah ekran geliyor hiçbir yazı yok yeniden başlamadan öylece bekliyor. Bende sorunun SSD’de olduğunu düşünüyorum. Çünkü SSD ile format atılmıyor fakat SSD'yi çıkarınca format ekranı geliyor.

Siyah ekran geliyor hiçbir yazı yok yeniden başlamadan öylece bekliyor. Bende sorunun SSD’de olduğunu düşünüyorum. Çünkü SSD ile format atılmıyor fakat SSD'yi çıkarınca format ekranı geliyor.

E sorunu çözmüşsün zaten sen bir USB flash disk ile çalıştırmayı dene PC'yi
SSD'yi sök 2 tane USB flash disk al, ve birinin içinde Windows format dosyaları olsun diğerinin de içi boş olsun ;) denendi onaylandı :) sonra PC'yi içinde Windows olan USB disk ile Boot et ve boş olana kurulum yap.

Son düzenleme:
Dün ekstradan harddisk de taktım harddiskteki Windows'tan SSD'deki bilgileri silerim sonra yeniden Windows kurarım diye düşündüm. Ama olmadı SSD ve harddisk aynanda takınca açılmıyor ama SSD'yi çıkarınca harddisk açılıyor. Neyse bu garantiye gidecek gibi. Benim anlamadığım onca bilgisayara elektrik bir anda kesilince bir şey olmuyorda neden benim SSD direk bozuluyor.
SSD'yi garantiye gönderdim ve galiba yapamadılar ve yenisini verdiler. Sorun çözüldü.

Son düzenleme:
Çözüm

Geri
Yukarı