RX570 termal macun ve ped yeniledikten sonra 76 dereceyi görüyor

1080 Ti çok kral karttır. Geçmişi temizse hele hele Aorus Extreme gibi bir modelse tadından yenmez. Bunu satın uğraşmayın derin.

Sunucu sistemine takmışlar zaten Threadripper vardı sistemde, o yüzden doğru düzgün yük altına bile girmemiştir.

Hocam daha yeni nesil bir kart daha mantıklı olur ama 1080 tı‘ın saf kas gücü mükemmel.

570 bile işimi hayli hayli görüyordu hocam 1080 Ti gayet yeterli olur ama işlemci tarafında darboğaz yapacak, 5600 almayı düşünüyorum.

1-öncelikle bakır borular temas edip ısıyı kartın tümüne yaymayı başarıyorsa sorun yok.
2-kasanızı yan kapağı açık kullanıp öyle değerlere bakın.
3-fanlar iyi hava üflüyor mu elinizle kontrol edin elinize sıcak hava gelsin.
4-Zero RPM özelliği varsa boşta 60 derece normal.
5-144Hz veya üstü monitör kullanıyorsundur tahminimce, onu 120Hz'e alırsan boşta sıcaklık bayağı düşecek.
6-çok istersen undervolt ayarları videosu atabilirim ben RX570'i 3 sene boyunca undervolt ile kullandım, senin boşta aldığın sıcaklığı ben oyunda alıyorum, bendeki de ROG STRIX 4GB modeliydi.

1-öncelikle bakır borular temas edip ısıyı kartın tümüne yaymayı başarıyorsa sorun yok.
2-kasanızı yan kapağı açık kullanıp öyle değerlere bakın.
3-fanlar iyi hava üflüyor mu elinizle kontrol edin elinize sıcak hava gelsin.
4-Zero RPM özelliği varsa boşta 60 derece normal.
5-144Hz veya üstü monitör kullanıyorsundur tahminimce, onu 120Hz'e alırsan boşta sıcaklık bayağı düşecek.
6-çok istersen undervolt ayarları videosu atabilirim ben RX570'i 3 sene boyunca undervolt ile kullandım, senin boşta aldığın sıcaklığı ben oyunda alıyorum, bendeki de ROG STRIX 4 GB modeliydi.

1- öncelikle nokta şeklinde bırakıp sonra yayarak birkaç kez test ettim ama boşta 60 derece kalıyor hep
2-sürekli olarak yan kapak açık şekilde kullanıyorum
3-iki fan da düzgün çalışıyor
4-50 dereceyi geçince boşta fan açıyor eskiden yük altına girmeden açmıyordu.
5-75Hz monitör kullanıyorum
6-Şu anda 1400MHz Core Clock'da 1750MHz Memory Clock'da çalışıyor, isterseniz atın deneyeyim.
Bu arada kartı FurMark'a sokunca sıcaklık 78 derecelerde kaldı, testten çıkınca sıcaklık birden düşmesi gerekirken bayağı bir süre yüksek kalmaya devam etti ve yavaş yavaş düştü.

Normalde tam yükte 72 dereceyi geçmeyen kartıma MX4 ve Thermal Grizzly minus ped ile bakım yaptım, ilk başta 78 derece civarını görünce emin olamayıp kartı tekrardan açıp daha az şekilde sürdüm bu sefer 75 76 derecelere düştü ama yine de fazla, nedeni ne olabilir? Biliyorum piyasadaki termal pedlerin çoğu kalitesiz ama açar açmaz parçalandığı için başka seçeneğim yoktu.
Yanlis macun kullanmissin.

Yeni konular

Geri
Yukarı