Sapphire RX580 Nitro+ vs ASUS RX580 ROG STRIX TOP

@Silinen üye Bakır boru sayısı fazla fan sayısı fazla ROG modelinin soğutması daha iyidir herhalde? Çoğu yerde 60 dereceyi geçmediğini gördüm. Benim kartta maximum 75 dereceyi gördü. Asus modeli bu sayede overclock imkanıda veriyor aslında :) .

RX 580 Strix kullanıyorum hocam. Kart en ağır oyunda bile 58 dereceyi geçmiyor. Bazı oyunlarda fan dahi döndermiyor. Soğutma olarak Strix, Nitro+'a tek atar. Zaten mantıklı düşündüğün zaman Strix'te 3 fan ve 5 bakır ısı borusu varken Nitro+'da 2 fan ve 3 bakır ısı borusu var. Performans olarak da Core Clock ve Memory Clock değerleri aynı. Şunu da belirtmek isterim; 1622TL'ye gerçekten fazla. RX 590 bulunur o paraya belirttiğiniz kısıtlı sitelerde bile vardır eminim bence bir göz gezdirin. Ben Vatandan 1220'ye aldım, arada 400TL var.

@Ömer Murat KARACA İndirim zamanı 1250-1300 bandında satılıyor vatanda hepsiburada da falan fakat şuan çoğu sitede 1600 tl üstünde. Kartı overclock edip 1450-1500 arası bir hızda çalıştabiliriz aslında 75 dereceyi geçmeyecek şekilde. Daha iyi gibi. Mecbur vermek zorundayız :) . İleride upgrade edicem fakat asıl alma sebebim bios problemimi çözme ihtimali olması. Bakıcaz. Konu kapansın :) .

@Ömer Murat KARACA İndirim zamanı 1250-1300 bandında satılıyor vatanda hepsiburada da falan fakat şuan çoğu sitede 1600 tl üstünde. Kartı overclock edip 1450-1500 arası bir hızda çalıştabiliriz aslında 75 dereceyi geçmeyecek şekilde. Daha iyi gibi. Mecbur vermek zorundayız :) . İleride upgrade edicem fakat asıl alma sebebim bios problemimi çözme ihtimali olması. Bakıcaz. Konu kapansın :) .
Sinerji.com a bir bakın deim :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı