RX580 ve Ryzen 5 1600 olması gerekenden düşük FPS sorunu

GBP Lemon

Centipat
Sistemimi alalı yaklaşık 6 ay oldu. YouTube'de videolarına baktığımda 200-300 FPS alırlarken bende aynı ayarlarda 100FPS'lerde ve droplu alıyorum. Lütfen sorunumu çözün. Bu arada bir şey fark ettim. Radeon yazılımında GPU kullanım oranı oyun açık olsa da olmasa da sürekli 99-90'dan 1-10'a düşüp çıkıyor. Bu ani droplara sebebiyet verebilir diye düşündüm. Bu kullanım oranı farkını nasıl azaltırım?

1583941545190.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Sisteminize virüs taraması yapın, eğer güç tasarrufu modunda ise performans moduna çevirin.

Sisteminize virüs taraması yapın, eğer güç tasarrufu modunda ise performans moduna çevirin.
Sistemim yüksek performans modunda. Virüs taramasını da hangi programı önerirsiniz ? Bir de windowsu full sürüm yapmak için bir program indirmiştim o işlemi yaparken de windows deffender i devre dışı bırakmıştım. Ondan kaynaklanıyor olabilir mi ?

Sistemim yüksek performans modunda. Virüs taramasını da hangi programı önerirsiniz ? Bir de windowsu full sürüm yapmak için bir program indirmiştim o işlemi yaparken de windows deffender i devre dışı bırakmıştım. Ondan kaynaklanıyor olabilir mi ?

Adaware, Eset Nod32 diğer söylediğin konu hakkında bilgim yok.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı