RX590 LOL düşük performans

muratgunes

Femtopat
Bu konuyla alakalı açtığım 3. konu ancak hala bir çözüm bulamadım. Sistemim Ryzen 5 1600, RX590 8GB , 8GB RAM. ancak Lol'de 30 fpslere kadar gördüm 5v5 savaşlarda. overclock yaptım ancak hiçbir şekilde düzelme yok chill açık değil en yüksek ayarları da denedim en düşük ayarı da ancak hiçbir şekilde düzelme yok. Ne yapmalıyım?
acee2cb8-f8ca-4aee-87ab-1c21ff1f2af6.jpg
efa98c5d-514d-4c3b-b0e9-1065b609af52.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Eki Görüntüle 751974
kusura bakmayın fazla uğraştırıyorum ama nasıl çalıştıracğaım testi acaba
Stop yazan kısım yerine Start yazması gerekiyor. Sanırım starta tıkladınız. Bu arada testi yapamdan önce arkada başka bir program açık kalmasın. Sadece program açık kalsın.

Eki Görüntüle 751974
kusura bakmayın fazla uğraştırıyorum ama nasıl çalıştıracğaım testi acaba

ilk 2 sorunu nasıl çözebilirim peki

Önce dediğim gibi bir virüs taraması yapın bilgisayara. Daha sonrasında ise görev yöneticisi yardımıyla başlangıç kısmına girip gereksiz tüm programların bilgisayar açılışında başlatılmasını devre dışı bırakıp sistemi yeniden başlatın. Daha sonra düzelmezse MemTest yaparsınız.

Önce dediğim gibi bir virüs taraması yapın bilgisayara. Daha sonrasında ise görev yöneticisi yardımıyla başlangıç kısmına girip gereksiz tüm programların bilgisayar açılışında başlatılmasını devre dışı bırakıp sistemi yeniden başlatın. Daha sonra düzelmezse MemTest yaparsınız.
aksper.png

Tarama yaptım bir kere tamamladı yeniden başlattı sonra tekrar bir kere daha yapıyorum şuan kullanımlarımda bir sorun mu var mı acaba

Son düzenleyen: Moderatör:
Gayretleriniz için teşekkür ederim özellikle siz 2 dostuma diğerleri de sağolsun <3 sanırım sonunda çözdüm 300fps civarında sürekli en yüksek ayarlarda sanırım normalde döndü tekrardan çok çok teşekkürler iyi günler dlerim

Hangi cevap sorununuzu çözdüyse çözüm olarak işaretlemeniz iyi olur. Ek olarak diğer arkadaşların yanlış yönlendirmeler yapmasını uygun bulmuyorum.

Gayretleriniz için teşekkür ederim özellikle siz 2 dostuma diğerleri de sağ olsun <3 sanırım sonunda çözdüm 300FPS civarında sürekli en yüksek ayarlarda sanırım normalde döndü tekrardan çok çok teşekkürler iyi günler D'lerim.

Tarama sonucu ne çıktı? Onu söylemdiniz.

Geri
Yukarı