RX6900 XT vs RTX 3080

darkkaos91

Kilopat
Ryzen 7 5800X.
G.Skill Trident Z Neo 2x8 16 GB.
MSI X570 Tomahawk.

Hangi ekran kartını önerirsiniz tamamen oyun ve yayıncılık için. Özellikle tercihen Online ağırlıklı oyunlar oynuyorum. Örnek olarak;

Call of Duty serisi.
Battlefield serisi.
GTA serisi.
Red Dead Redemption serisi.
Mafia serisi.
Watch Dogs serisi.
Hitman serisi.
PUBG.
Fortnite.
Just Cause serisi.
God of War.
Asassins Creed serisi.
Resident Evil serisi vs. vs.

Ryzen 7 5800X.
MSI X570 Tomahawk.

Hangi ekran kartını önerirsiniz tamamen oyun ve yayıncılık için. Özellikle tercihen Online ağırlıklı oyunlar oynuyorum. Örnek olarak;

Call of Duty serisi.
Battlefield serisi.
GTA serisi.
Mafia serisi.
Watch Dogs serisi.
Hitman serisi.
PUBG.
Fortnite.
Just Cause serisi.
God of War.
Asassins Creed serisi.

Fiyat ve modelleri ne? 6900XT daha iyi.

Ryzen 7 5800X.
MSI X570 Tomahawk.

Call of Duty serisi.
Battlefield serisi.
GTA serisi.
Mafia serisi.
Watch Dogs serisi.
Hitman serisi.
PUBG.
Fortnite.
Just Cause serisi.
God of War.
Asassins Creed serisi.

6900XT 3090 ile denk sayılır 3-5 fps az veriyor sadece. RTX önemli değilse 6900XT. Bir de AMD daha az TDP değerine sahip, daha az güç çekiyor genel olarak.

Koyu AMD fanıyım ama bu bütçelere çıkıldıysa RTX almamayı DELİLİK olarak görüyorum. Yahu ışın izleme diye bir olay var, bütçe sorunu yoksa ve bunu hakkıyla yaşatacak bir RTX kart alınabiliyorsa niye gidip AMD alır ki bir insan? Ben fakir olduğumdan fiyat-performans açısından gariban dostu diyip AMD'ye yapışıyorum, parası olan adam gitsin Nvidia alsın kardeşim varlık içinde yokluk yaşamayın.

Koyu AMD fanıyım ama bu bütçelere çıkıldıysa RTX almamayı DELİLİK olarak görüyorum. Yahu ışın izleme diye bir olay var, bütçe sorunu yoksa ve bunu hakkıyla yaşatacak bir RTX kart alınabiliyorsa niye gidip AMD alır ki bir insan? Ben fakir olduğumdan fiyat-performans açısından gariban dostu diyip AMD'ye yapışıyorum, parası olan adam gitsin Nvidia alsın kardeşim varlık içinde yokluk yaşamayın.

İlk bir ay RT açacak sonra kapatacak. Oyunlarda ahım şahım bir şey değil. Render alırken şart ama.

Geri
Yukarı