RX6900 XT vs RTX 3080

2K Ultra ayarlarda DLSS açtığınız da kaç FPS alıyorsunuz RDR 2'de ortalama.

Evet birde böyle bir durum var. RTX 3000 serisinde VRAM'ler RX 6000 serisine göre daha az olduğu için yüksek çözünürlük ve grafik ayarlarında RTX 3000 serisi kartları çuvallayabiliyor. Şu an RTX 3070 yetersiz kalıyor bazı yerlerde. İleride oyunlar daha zorlayıcı olacaktır. RTX 3080'de patlamasın sonra🙂

Kalitede çoğu oyunda sıkıntı görmedim bazılarında dediğim gibi iyleştirdiği bile oluyor. Kalite harici hiç kullanmadım.

1080 Ti'da bile 11 GB VRAM varken acaba neden 3080'e 10 GB koymuşlar bunu pek idrak edemedim ben. Hem de 4K çözünürlük için üretilmiş bir karta... VRAM azlığı konusunda @NipponChemiConKYCap haklı bence de.

Evet bir de böyle bir durum var. RTX 3000 serisinde VRAM'ler RX 6000 serisine göre daha az olduğu için yüksek çözünürlük ve grafik ayarlarında RTX 3000 serisi kartları çuvallayabiliyor. Şu an RTX 3070 yetersiz kalıyor bazı yerlerde. İleride oyunlar daha zorlayıcı olacaktır. RTX 3080'de patlamasın sonra🙂

Evet benim de aklımdan geçmiyor değil böyle kartlar şu anki oyunlara da göre Ultra 2K ve 4K ayarlarda gerçekten az FPS veriyor bundan 2 sene sonra başlayacaklar sanırım sınırlarda olmaya.

Evet benim de aklımdan geçmiyor değil böyle kartlar şu anki oyunlara da göre Ultra 2K ve 4K ayarlarda gerçekten az FPS veriyor bundan 2 sene sonra başlayacaklar sanırım sınırlarda olmaya.

RX 6900 XT RTX 3080'e göre daha uzun süre idare edecektir. Bundan eminim.

Geri
Yukarı