Ryzen 1300X ve RX 570 sistem PUBG'de düşük FPS sorunu

Aytekin135

Decapat
Daha fazla  
Bilgisayarı alalı daha 2 hafta oluyor ama PUBG'de FPS yer yer 45, 55 oluyor. Arkadaşta da benzer sistem var. Onda böyle olmuyor. Sorun neyden kaynaklanıyor olabilir? RAM yükseltmeyi planlıyorum bir işe yarar mı?
  • RX 570 PULSE ITX
  • R3 1300X
  • GA-AB350M-DS2
    Corsair 8GB DDR4 300MHz SINGLE RAM

RAM yükseltmek işinize yarar. Ama ben iki bilgisayarımda da tecrübe ettiğim kadarıyla PUBG düşük-orta seviye arasındaki bilgisayalarda oynanacak bir oyun değil. Düzgün bir oynayış için R5 2600 & RX 580 olmalı.

Sürücüleriniz ve Windows’un güncel olduğuna emin olun. Arkadaşınız çift kanal RAM mi kullanıyor onu öğrenin ondan kaynaklıda olabilir.
FPS değeri normal geldi bana ama Ultra ayarlarda oynuyorsanız gayet doğal oda AA’yı kapatmış olabilir.

Sürücüleriniz ve Windows'un güncel olduğuna emin olun. Arkadaşınız çift kanal RAM mi kullanıyor onu öğrenin ondan kaynaklıda olabilir.
FPS değeri normal geldi bana ama Ultra ayarlarda oynuyorsanız gayet doğal oda Aa'yı kapatmış olabilir.

Tek kanal RAM var ayarlar Low Ultra'da 35 ile 65 arası alıyorum. Vikendide Low'a bile çeksem 40 civarında oluyor bazı yerlerde daha yüksek bazı yerlerde daha düşük.

PUBG'yi hangi ayarlarda oynuyorsunuz?
Sürücüleriniz eksiksiz bir şekilde kurulu mu?

Kenar yumuşatma (orta) doku (yüksek) diğerleri çok düşük.

PUBG'yi hangi ayarlarda oynuyorsunuz?
Sürücüleriniz eksiksiz bir şekilde kurulu mu?

Kenar yumuşatma (orta) doku (yüksek) diğerleri çok düşük evet kurulu AMD 19.2.1
Sorun çözülmüştür. Bir tane daha RAM aldım sorun düzeldi hepinize teşekkür ederim. Minimum 10 Max 30 FPS yükseldi.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı