Ryzen 1400 ve GTX 1060 Oyunlarda FPS Düşmesi

Ultrabass1928

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, oyunlarda ani FPS düşmeleri yaşıyorum. Özellikle Zula Oyun'da (Türk yapımı.) Bütün driverlar, BIOS güncel, temiz kurulum yaptım. Sürücüleri yükledim. Ancak düzelmedi sorun.
Öneriniz nedir? Power değiştirsem mi sıcaklıklar oyunda ekran kartı 75 dereceyi geçmiyor. İşlemci de 60-65 derece.

MSI b350 gaming pro
GTX 1060 6GB
Ryzen 1400 3.6 GHz
8FV gskill 2400 MHz
Corsair 120 FVSSD
500FV Hardisk
600w power

Son düzenleyen: Moderatör:
GTX 1060 alıp Zula mı oynuyorsun gerçekten? Hocam gidin rainbow six:siege falan bakın ne güzel oyunlar varken :D FPS kaçtan ne kadarlara düşüyor onu da yazarsan

Bu ne saçma cevaplar böyle. Adam sadece zula oynamak için almamıştır herhalde o ekran kartını. Başka oyunlarda oynuyordur elbet. Fakat o oyun hoşuna gidiyorsa oynayabilir. Sistem gereksinimlerine bakarak mı oyun oynuyorsunuz siz? Yoksa hoşunuza giden oyunları ve size hitap eden oyunları mı tercih ediyorsunuz? Adam belki 4K oynuyor.

Hangi çözünürlükte oynuyorsunuz?

Abi fps değerlerini GPU CPU sıcaklığı ve CPU GPU kullanımı gibi verileri içeren bir ss atabilirmisiniz oyun içerisindeyken ?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı