Ryzen 1400 ve R9 380 GTA 5 Düşük Performans Sorunu

Makaleler
9
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
i7 10750H || GTX 1660 Ti 6 GB Mobile || 2x16 GB RAM || 512 GB NVMe M.2 SSD || 1080p 144 Hz IPS Panel || Windows 11-macOS Big Sur || Acer Nitro 5 AN515-55 2020 ||
Meslek
Öğrenci
Sistemim :
AMD Ryzen 1400 3.2 GHz ( OC yapılmadı )
8 GB DDR4 3000 MHz GSKILL RAM (2933 MHz'de çalışıyor. )
ASUS PRIME B350M-A (BIOS en son sürüm. )
ASUS R9 380 4 GB ( Driver güncel )
Windows 10 Pro 64 Bit ( Son sürüm güncelleme kurulu )
COOLER MASTER RC-K350 PSU ve Kasa ( 600W )

Arkadaşlar Youtube'daki birçok videoda benim ekran kartım ile GTA 5'te sabit 60 FPS alanlar var. Benim istediğim Ultra ayarlar değil sadece sabit 60 FPS almak istiyorum ama her ayarı denedim olmuyor. Teachnopat'ın R9 280 GTA 5 testinde ortalama 70-80 FPS alınıyor bende o şekilde olmasını istiyorum FPS 50-55'lere kadar düşüyor.
Başka oyunlarda sorun yok. İşlemciden mi kaynaklanıyor acaba ? ( İşlemci anakart ve RAM 3 hafta önce alındı diğer parçalar 2 yıllık. )(Oyun orijinal)

Son düzenleyen: Moderatör:
İmkanınuz varsa RAM'inizi çift kanal yapmaya çalışın.

Ekran kartınızın sürücüsünün güncel olup olmadığına bakın.

Anakartınızın BIOS sürümünün en günceli olduğundan emin olun.

GameBoost ve XMP gibi fonksiyonları BIOS ekranında devreye sokun.

Bence FPS görüntülemeyi kapat oyunu açıp keyfine bak derim böyle olunca sürekli göz oraya gidiyor. Çok takma kafaya gayet güzel oynarsın o sistemle.
Ben Ultra ayarda 60 FPS istemiyorum zaten grafik düşük olsun ama bana 60 FPs versin ekran karım 60 FPs verebiliyor işlemcinin de vermesi lazım ama test videolarındaki gibi olmuyor. Vİdeoda I5 4690 var ama ben o performansı alamıyorum. Her şey güncel ve XMP açık.

Bir sorum daha olacak ben BIOS'tan ASUS Optimal Mode seçtiğim zaman otomatik OC yapılıyor işlemciye ama oyuna girdikten 1 2 dk sonra PC kapanıyor ve anakart güvenli modda açılıyor sorun nedendir ?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı