Ryzen 1500X ve GTX 970 sistem düşük performans

Ayarları yükselterek GPU kullanımını %99 sabit kalacak şekilde ayarlayın.
Arkadaşın da söylediği gibi 8 GB bellek takviyesi yapmanız gerekiyor.
Ya da arka planda bellek kullanan uygulama sayısını minimum indireceksiniz.
Ama uzun süreler oynadığınızda o bellek gene şişecektir.

Oynadığım ayarlar ekte,8 GB takviyesi daha yapacağım teşekkürler.

Dosya Ekleri

• grafik.jpg
    grafik.jpg
    110,9 KB · Görüntüleme: 62
Öncelikle burayı inceleyebilirsin. Sorun windows 10 güncellemeleriyle alakalıda olabilir.

-Windows'un tüm güncellemeleri yüklü mü? Son güncellemesiyle alakalı olabilir bir önceki sürüme dönüp deneyebilirsin.
-Bios'un güncel mi?
-İşlemciyi güç planı ayarlarından yüksek performansa alıp dene.
-Ekran kartı ayarlarınıda Nvidia denetim masasından yüksek performans olarak ayarla.
-RAM'in 2x4 ise 2. ve 4. slotlara tak. Tek ise 2. slota takıp dene. Birde RAM mhz değerin 2133 demişsin ama oyunda 3500mhz göküyor başka program ile bak birde.

Öncelikle burayı inceleyebilirsin. Sorun windows 10 güncellemeleriyle alakalıda olabilir.

-Windows'un tüm güncellemeleri yüklü mü? Son güncellemesiyle alakalı olabilir bir önceki sürüme dönüp deneyebilirsin.
-Bios'un güncel mi?
-İşlemciyi güç planı ayarlarından yüksek performansa alıp dene.
-Ekran kartı ayarlarınıda Nvidia denetim masasından yüksek performans olarak ayarla.
-RAM'in 2x4 ise 2. ve 4. slotlara tak. Tek ise 2. slota takıp dene. Birde RAM mhz değerin 2133 demişsin ama oyunda 3500mhz göküyor başka program ile bak birde.

Teşekkürler dostum Dediklerinin hepsi yapılı malesef,Bios ve windows güncellemelerini eskiye çekeceğim en son çare.

Teşekkürler dostum Dediklerinin hepsi yapılı malesef,Bios ve windows güncellemelerini eskiye çekeceğim en son çare.
Bu sorunlar windows 10 kaynaklıda olabilir baya bir sorun yaşayan var. Artık günceller ilemi düzelir nasıl düzelir düşündürmüyor değil.
Birde ryzen işlemcilerde çift slot RAM performansa etki ediyor. RAM mhz olarakda en az 2400 üstü öneriliyor diye biliyorum.
Ayrıca Nvidia yeni driver geldi buradan indirebilirsin.
Bir şey daha farkettim sen chipset driverlerini kurdun mu? Yukarıda belirtmemişsin önemli onlarda.

Bu sorunlar windows 10 kaynaklıda olabilir baya bir sorun yaşayan var. Artık günceller ilemi düzelir nasıl düzelir düşündürmüyor değil.
Birde ryzen işlemcilerde çift slot RAM performansa etki ediyor. RAM mhz olarakda en az 2400 üstü öneriliyor diye biliyorum.
Ayrıca Nvidia yeni driver geldi buradan indirebilirsin.
Bir şey daha farkettim sen chipset driverlerini kurdun mu? Yukarıda belirtmemişsin önemli onlarda.

İndiriyorum şimdi ekran kartı sürücüsünü.
Chipset sürücülerini anakartın sitesinden indirip kurdum,windows 8.1 e geçsem sizce nasıl olur?

Bende asus strix gtx 970 o.c modelini i5 8400 işlemciyle kullanıyorum 1080p csgo yüksek ayarlarda 250- 300 fps batterfield 1 yüksekte 70- 90 fps. Kullandığınız kasa nedir? ben zalman z11 kullanıyorum ekran kartım 72, 73 derecelerde çalışıyor. Sizinki dikkatimi çekti 65 derece

Windows 10'da önceki sürümlere dönüp denedin mi? Birde dediğim gibi bellek frekanslarıda etki ediyormuş performansa buraya bıraktım inceleyebilirsin.
İndiriyorum şimdi ekran kartı sürücüsünü.
Chipset sürücülerini anakartın sitesinden indirip kurdum,windows 8.1 e geçsem sizce nasıl olur?
Bir de HDD'ni test et HDD Tune ile. Ayriyetten bu bağlantıyı oku iyice.

Windows konusunda emin değilim olmazsa denemek gerekicek.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı