Ryzen 1600 ve GTX 1060 Sistemde PUBG'de Düşük FPS Sorunu

Fatihcanyildizz

Decapat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Üniversite Öğrencisi
Selamın Aleyküm şimdiden yardımlarınız için minnettarım.
  • İşlemci: AMD Ryzen 5 1600
  • Anakart: Asus Rog Strix B350f - gaming
  • ekran kartı: MSI GTX 1060 Gaming X 6 GB
  • RAM: Kingston 8 GB 2400 MHz 15CL
Bu sistemle ortalama 100-120 arası FPS alıyorum fakat anlık FPS drop ve saliselik takılmalar oluyor ve bu durum çok can sıkıcı. Sizce bunun sebebi nedir ne yapmam gerekiyor, aklımdaki şeylerden biri de ya aynı RAM'den bir tane daha alıp 16 GB yapmak ya da anakartı overclock yaptırıp 8 GB 3000 MHz bir RAM takmak (ilerde 2.'sini eklerim elimdekini değişim yaparak alacağı).
Sizce hangisi daha mantıklı veya sorun nerede? MSI Afterburner değerlerini attım eksik bir şey varsa söylerseniz tekrar paylaşırım teşekkürler...
Adsız.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet ultrada olmasa bile anlık gene oluyor ara ara
Hocam bende laptopumda 4gb 1050 ekran kartım var, hiç drop yemiyorum neredeyse. Ama arkadaşımda da var aynı aletten, o sürekli drop yiyor. Neye göre oluyor anlamış değilim doğrusu. Umarım düzelir. Genelde güncelleme geldiğinde düzeliyor droplar .

Hocam bende laptopumda 4gb 1050 ekran kartım var, hiç drop yemiyorum neredeyse. Ama arkadaşımda da var aynı aletten, o sürekli drop yiyor. Neye göre oluyor anlamış değilim doğrusu. Umarım düzelir. Genelde güncelleme geldiğinde düzeliyor droplar .
Usta 2400 mhz benim ram 3000 liğe geçersem faydası olur mu ?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı