Ryzen 1700 tabanlı sistem toplama

Normanci05

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar oluşturduğum sistem sizce nasıl eksiklerim neler? Ekran kartı boyutları fazla, anakartın bazı özellikleri kullanılamayabilir diyor. Bir problem olur mu? Kasada 650W 80+ güç kaynağı mevcut.

3.png

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci kasa ve ekran kartını daha önce almıştım zaten. Diğer bileşenler için yardımcı olursanız çok sevinirim özellikle anakart konusunda.

Arkadaşlar oluşturduğum sistem sizce nasıl eksiklerim neler? Ekran kartı boyutları fazla, anakartın bazı özellikleri kullanılamayabilir diyor. Bir problem olur mu? Kasada 650W 80+ güç kaynağı mevcut.

Eki Görüntüle 321053
Sıvı soğutma neden üstad gelen stok fanı hayli hayli yeter. GTX 980 de fiyat yok ama bayağı pahalı bir kart yeni nesil aynı performanslı kartlara yönelin. Bütçe belirtirseniz yardımcı olalım yoksa bu sistemi almayın.

Yayın ve oyun odaklı olduğu için sıvıya yöneldim. Araştırmlarım o yönde.
Bütçe diğer parçalar için 3500-4000 TL arası max.

Yayın ve oyun odaklı olduğu için sıvıya yöneldim. Araştırmlarım o yönde.
Hocam yine de sıvı soğutma isteyecek kadar ısınmaz o işlemci. İçim rahat etsin diyorsanız daha ucuza kaliteli bir hava soğutucu da işinizi görür. Alabiliyorsanız Samsung Evo 970 alın anakartınızda x4 M2 desteği var. Yayın ve oyun odaklı ise seri bir PC ihtiyacınız var çok daha iyi performans alırsınız. yani ekran kartı işlemci almışsınız zaten anakart seçtiğiniz şuan en iyi anakartlardan yeni duyruldu zaten. Sıvı soğutmaya gerek yok.

Anladım hava soğutmadan kalan para ile M2 SSD alayım o zaman?
Peki kasa için fan öneriniz var mı?

a
Anladım hava soğutmadan kalan para ile M2 SSD alayım o zaman?
Peki kasa için fan öneriniz var mı?
Her hangi bir M2 SSD değil Direk Samsung EVO 970' e yönelin belki diğerleriyle bir fiyat farkı olabilir ama verilecek 50 100 Liraya fazlasıyla değer. Kasanız kaç adet fanı mevcut önden hava almasına dikkat edin toz filtresi de varsa bence iyi bir kasa hava akışı iyi olmalı.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı