Ryzen 2600X'i İade Edip, Intel Coffee Lake'e Geçilmeli mi?

2700x 8 çekirdek ve güçlü bir işlemci çekirdek başına yüksek gerilim ile çalışmakta x 470 x 370 gibi anakartlar bu değeri sağlayabiliyor iken B 350 anakartlar da stabilite sorunu yaşayabiliyorsun hepsinde değil. Mesela AMD kendi açıklama yaptı B350 ile 2700x i O.C yapmayın diye yakın zaman da da benim başıma geldi bende ekstra slot fazlasına x 470 anakart almayayım alayım B350 anakart artan para ile harici de bir ses kartı alayım dedim lakin aldığım B350 çipsetli anakart da windows performans moda aldığımda stabilite sorunu yaşadım bırakın O.C bile etmeyi. X 470 e geçtim sonuç mükemmel. Z 370 anakartlar 6 gerçek çekirdeği beslemek amacı ile çıkarıldı + 2 çekirdeği besleyebilecek mi ki mimari core mimarisi işlemcinin içindeki çekirdekleri aynı mimaride nasıl dizebilir ki soket değiştirmeden. Yapamaz demiyorum lakin İntel bu don değiştirir gibi soket değiştiriyor eğer yapar ise benim açımdan büyük bir süpriz olur.
Biraz Geç olabilir ama bende bu konuda yorum yapmak istiyorum Asus B350 Prime Plus anakartım ve R7 2700x işlemcim var 4.0 ghz de voltaj vermeden 1 aydır kullanıyorum şimdiye kadar mavi ekranı geçtim pubg de crash bile yemedim 7 saattlik stress testte işlemci maksimum 62 dereceyi gördü bu tarafsız olarak demek istiyorum ki bu piyasada iki taraf içinde gerçeklik payı bulunmayan "Söylentiler" dolanıyor ince eleyip sık dokumak gereki.

2600X den Intel'e geçmek büyük ahmaklık olurdu. i5 8.nesiller şu anda bazı ısınma sorunlarını beraberinde getiriyor. Hem Intel'in soket değişimi yapmayacağını tahmin ediyorsunuz. Daha önce defalarca tepki alınmasına rağmen Intel hep soketleri değişti. Cebini düşünen bir firma yerine az da olsa son kullanıcıyı düşünen firmada kalın.
Yanılıyorsun ayni işlemciyi kullaniyorum gtx1070 ile ve islemci yanıyor 4ghz de (oc vs yapmadim)keske i58600k alsaydım bu arada i58600k kullanmadim sadece icimde kaldi

Yanılıyorsun ayni işlemciyi kullaniyorum gtx1070 ile ve islemci yanıyor 4ghz de (oc vs yapmadim)keske i58600k alsaydım bu arada i58600k kullanmadim sadece icimde kaldi
Tamam bir gün kullanırsanız ona göre karşılaştırırsınız kullanmadan karşılaştırmayın o halde.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı