Ryzen 3 1200 işlemci pinleri yamuldu

nzxtsm

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar kasayı değiştirmek için anakartı sökmem gerekliydi. Snowman T6 Ultra işlemci soğutucusunu çıkartmaya çalışırken, termal macun çok fazla yapışmış mı soğutucu blok işlemci ile birlikte geldi. Anakart işlemci kilidi açık falan değildi direk yapışık bir biçimde işlemci ile geldi. Tornavida ile düzeltmeye çalıştım. Yer yer ben biraz daha yamultsam da genel olarak son hali fotolardaki gibidir. Daha fazla ellemedim. Montaj bitti ve kasayı açtım herhangi bir sorun yok. İşlemci yuvaya oturdu. Pinlerde herhangi bir sıkıntı var mıdır? Bu pinleri de test edebileceğim bir program var mı? Ya da anakarta bir şey olmuş mudur?

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

38 dakikalık PRIME95 testi görseli de bu şekilde.
İŞLEMCİ TESTİ.PNG

Bu tür sorunlar için işlemci pinlerini düzelten yerler vardı. Oturduğun şehirde veyahut internet üzerinden araştırmaya başla. Kolay gelsin dostum, geçmiş olsun!

Bu tür sorunlar için işlemci pinlerini düzelten yerler vardı. Oturduğun şehirde veyahut internet üzerinden araştırmaya başla. Kolay gelsin dostum, geçmiş olsun!

Kendim fotoğraflarda gözüktüğü kadar düzelttim. Taktım ve şu anda 38 dakikalık Prime 95 testi fotosunu attım. Bir şey olur mu? Pimleri test edebileceğim bir uygulama vs. var mıdır?

Geri
Yukarı